Banki Żywności poszukują wolontariuszy

2016.10.27 09:07
Trwają przygotowania do Świątecznej Zbiórki Żywności. W tym celu organizatorzy szukają chętnych do włączenia się w ich szeregi i niesienia pomocy potrzebującym.
Banki Żywności poszukują wolontariuszy
Fot: Banki Żywności
Chętni mogą zostać wolontariuszami i pomóc w organizacji Świątecznej Zbiórki Żywności

Od 25 do 27 listopada w tysiącach sklepów w całej Polsce, również w Białymstoku, odbędzie się Świąteczna Zbiórka Żywności. W związku z tym Banki Żywności poszukują osób chętnych do pomocy.

– To od Was zależy, ile zbierzemy jedzenia. Czekają na nie osoby, które bez Waszej pomocy nie będą miały radosnych świąt. Tak wiele więc zależy od wolontariuszy – podkreśla Anna Kołnierzak z Federacji Polskich Banków Żywności, która przez lata sama była wolontariuszką.

Każdy, kto chciałby włączyć się w akcję, może zgłosić się do 7 listopada do najbliższego Banku Żywności (szczegóły kontaktowe można znaleźć na ich stronie internetowej).

– Wolontariat Banków Żywności to marka sama w sobie. Po pierwsze, daje umiejętność osiągania sukcesu, bo walczymy o to, by w trzy dni zebrać jak najwięcej jedzenia, na które czekają osoby potrzebujące. Po drugie, uczy, jak mieć pozytywny wpływ na otoczenie. To świetna szkoła zarządzania i skuteczności. A jeśli już mówimy o "szkole", to właśnie szkoły bardzo doceniają taką aktywność uczniów – zaznacza Anna Kołnierzak.

Banki Żywności to sieć pomocowa, która obejmuje całą Polskę. Tworzy system, dzięki któremu Polacy mogą dzielić się tym co kupują z osobami potrzebującymi. Chodzi także o to, by żywność się nie marnowała. Organizują też w tym celu wiele zbiórek, m.in. "Podziel się posiłkiem".

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.r@bialystokonline.pl

1182 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39