Bankier został skazany za morderstwo żony. Jak potoczą się jego losy w więziennym życiu?

2023.09.26 13:57
W ramach kolejnego seansu w ramach 100 lat Warner Bros odbędzie się seans filmu "Skazani na Shawshank". To historia bankiera, niesłusznie skazanego za morderstwo żony i jej kochanka. Produkcję wyreżyserował Frank Darabont, który jest odpowiedzialny także za m.in. "Zieloną milę".
Bankier został skazany za morderstwo żony. Jak potoczą się jego losy w więziennym życiu?
Fot: Kadr z filmu "Skazani na Shawshank"

"Skazani na Shawshank" to filmowa adaptacja jednego z opowiadań autorstwa Stephena Kinga. Fabuła filmu dzieje się w latach 30. XX wieku, a głównym bohaterem historii jest Andy Dufresne, niesłusznie skazany na pobyt w więzieniu Shawshank za morderstwo żony i jej kochanka. W nowej, brutalnej rzeczywistości Andy nawiązuje przyjaźń z Redem.

Główny bohater stara się nie wchodzić nikomu w drogę, do momentu, gdy podsłuchuje rozmowę strażników na temat problemów finansowych. Jako były bankier, znający kruczki prawne, pomaga strażnikowi. Dzięki temu staje się sławny w więzieniu, pomaga innym więźniom, w tym naczelnikowi więzienia w sprawach pieniężnych. Po pewnym czasie jednak, gdy pojawia się dla niego szansa na uniewinnienie, naczelnik więzienia staje na drodze sprawiedliwości. Postanawia nie dopuścić do wypuszczenia Andy'ego.

Produkcja wyszła spod reżyserii Franka Darabont, którego można znać z innych ikonicznych filmów, takich jak "Zielona mila", czy też "Mgła". Oprócz tego, jest odpowiedzialny za reżyserię kilku odcinków popularnego serialu "The Walking Dead". W głównych rolach "Skazani na Shawshank" występują Tim Robbins w roli Andy'ego oraz Morgan Freeman jako Red. W postać naczelnika wcielił się Bob Gunton.

Seans filmu "Skazani na Shawshank" w ramach 100 lat Warner Bros odbędzie się w środę (27 września) w kinie Forum.

Więcej informacji: 100 lat Warner Bros: "Skazani na Shawshank"

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1389 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39