POLECAMY
Bartosz Bielenia, odtwórca głównej roli w filmie "Boże Ciało", z kolejną nagrodą. Otrzymał Orła 2020 za najlepszą pierwszoplanową rolę męską.
Grad nagród dla "Bożego Ciała" "Boże Ciało" rozbiło bank. Film w reżyserii Jana Komasy zdobył 11 statuetek Orłów - najwięcej w historii Polskich Nagród Filmowych. Produkcję nagrodzono m.in. za najlepszy film, reżyserię, scenariusz (Mateusz Pacewicz), zdjęcia (Piotr Sobociński jr.). Doceniono także odtwórców pierwszoplanowych i drugoplanowych ról męskich i żeńskich - Bartosza Bielenię i Aleksandrę Konieczną oraz Łukasza Simlata i Elizę Rycembel. Gala rozdania nagród odbyła się 2 marca w Teatrze Polskim w Warszawie, poprowadził ją Maciej Stuhr.
Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl
Aktualności 2026.06.27 15:23
Nauka 2026.06.27 10:00
Sport 2026.06.27 09:00
Aktualności 2026.06.26 19:10
Kryminalne 2026.06.26 17:30
Kulinaria 2026.06.26 15:15
Aktualności 2026.06.26 15:00
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji