Bartosz Kwiecień nowym nabytkiem wicemistrzów Polski

2017.07.27 15:43
23-letni Bartosz Kwiecień został nowym piłkarzem Jagiellonii Białystok. Występujący ostatnio w Koronie Kielce stoper pozytywnie przeszedł testy medyczne i związał się z podlaskim klubem 4-letnim kontraktem.
Bartosz Kwiecień nowym nabytkiem wicemistrzów Polski
Fot: jagiellonia.pl

Ma 23 lata i na swoim koncie grę w takich klubach jak Korona Kielce, Chrobry Głogów oraz Górnik Łęczna. Na poziomie Lotto Ekstraklasy wystąpił 19 razy, szczebel niżej rozegrał natomiast 23 spotkania. W całej swojej profesjonalnej karierze strzelił 3 bramki. O kim mowa? O Bartoszu Kwietniu, który związał się dzisiaj (27.07) z Jagiellonią 4-letnią umową.

- Bardzo się cieszę, że podpisałem w Jagiellonii długoletni kontrakt. Umowę tę traktuję jako duży awans sportowy i kolejne wyzwanie w mojej przygodzie z futbolem. Czy zastanawiałem się nad tą ofertą? Może przez chwilę, ale fakt, w którym miejscu znajduje się obecnie Jaga oraz postać trenera Mamrota zadecydowały, że dzisiaj jestem w Białymstoku – powiedział na łamach oficjalnej strony klubu nowy gracz Żółto-Czerwonych.

Mierzący 186 cm obrońca w drużynie wicemistrza Polski nie będzie miał jednak łatwo o grę. W Jagiellonii na środku defensywy dzieli i rządzi duet Guti-Runje, który w poprzednim sezonie był uważany za jeden z najszczelniejszych bloków obronnych w całej lidze.

Kiedy już nowy nabytek doczeka się swojej szansy, zaprezentuje się na murawie z numerem 99.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

860 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39