Basen, park linowy, a może jazda po torze? Majówka na sportowo? Czemu nie!

2024.04.30 13:25
Majówkę da się spędzić na wiele sposobów, m.in. aktywnie. W Białymstoku w dni wolne warto skorzystać z obiektów sportowo-rekreacyjnych. Można popływać, odpocząć w plenerze, relaksować się w saunie, a także ćwiczyć jazdy na motoarenie.
Basen, park linowy, a może jazda po torze? Majówka na sportowo? Czemu nie!
Fot: BOSiR

OSW Dojlidy zaprasza

Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji przedstawił harmonogram pracy swoich obiektów w czasie zbliżającej się majówki. Wraz z początkiem nowego miesiąca będzie miało miejsce otwarcie Parku Linowego "Lemur", który ulokowany się na terenie Ośrodka Sportów Wodnych Dojlidy. Od 1 do 5 maja opisywana atrakcja dostępna ma być w godz. 11.00-18.00.

Warto wspomnieć, że zalew dojlidzki to też miejsce, gdzie da się popływać deskami sup i windsurfingowymi, kajakami, rowerami wodnymi, łodziami, żaglówkami i nowymi rowerkami wodnymi w kształcie samochodów. Na miejscu do wypożyczenia są też tradycyjne rowery oraz kijki nordic walking. Wypożyczalnia czynna jest codziennie w godzinach 9.00-18.00.

Przez całą majówkę na relaks zaprasza również Sauna Dojlidy, która otwarta jest od środy do niedzieli w godz. 17.00-21.30, aczkolwiek istnieje możliwość dokonywania rezerwacji także w innych terminach.

Na terenie OSW Dojlidy można też korzystać z nowego stołu do tenisa stołowego. Dostępny jest on dla każdego w lasku przy siłowni, ale by mieć pożytek z jego dobrodziejstw, należy posiadać własne rakietki i piłeczki.

W akcji zobaczymy mistrza nad mistrzami

Jeżeli chodzi o pływalnie, to w dniach 1-3 maja otwarta ma być jedynie ta mieszcząca się przy ul. Stromej 1a. Czynna jest ona w godz. 6.00-22.00, a ponieważ w czasie majowego weekendu praktycznie nie ma rezerwacji, na basenie powinno być luźno i komfortowo.

Przypomnijmy, że Pływalnia Rodzinna to najnowocześniejszy i najpojemniejszy obiekt pływacki BOSiR-u o charakterze familijnym. Klienci to osoby w różnym wieku. Od dzieci, które bawią się na wodnym placu zabaw, po seniorów, którzy nie stronią od relaksu w strefie spa. Oprócz basenu pływackiego o długości 25 m na sześć torów znajduje się tam także bogato wyposażona strefa wypoczynkowa z saunami, grotą solną, tepidarium, Słoneczną Łąką, jacuzzi, leżankami z masażem wodnym. Najmłodszych przyciągają zabawki na wodnym placu zabaw, zjeżdżalnie czy basen z ruchomym dnem.

Majówka możliwa jest także na Torze Białystok. Wprawdzie 1 maja obiekt będzie zamknięty, ale już dzień później planowany jest tam trening samochodowy. 2 maja dojdzie do skutku wydarzenie "Trackday MGS Motorsport", 3 i 4 maja zorganizowana zostanie "Majówka z Drunk Ninja Racing Team", a 5 maja "Szybkie torowanie z RTR".

3 maja o godz. 15.00 warto wybrać się też na stadion lekkoatletyczny, gdzie odbędzie się 34. edycja Mityngu Solidarności z okazji uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Zawody wkomponowały się w kalendarz imprez Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i trwają nieprzerwanie od 1989 r. Wśród konkurencji znajdą się: biegi, skoki w dal, biegi przez płotki, skok wzwyż, pchnięcie kulą, rzut dyskiem i oszczepem.

Godny uwagi ze względu na listy startowe jest również Podlaski Mityng Olimpijski 2024. 5 maja na stadionie lekkoatletycznym wystąpi m.in. mistrz z Tokio w rzucie młotem - Wojciech Nowicki.

Od 4 maja wszystkie obiekty BOSiR-u będą pracowały zgodnie z tradycyjnymi grafikami.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1584 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39