Basen za "piątaka" i więcej wejść na lodowisko, czyli zimowe ferie na sportowo

2022.01.19 14:30
Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował specjalną ofertę na zbliżające się ferie zimowe. Te rozpoczynają się już w najbliższą sobotę (22.01).
Basen za "piątaka" i więcej wejść na lodowisko, czyli zimowe ferie na sportowo
Fot: BOSiR

Na pływalniach będzie luźniej i taniej

W czasie ferii BOSiR zorganizuje intensywne kursy nauki i doskonalenia pływania. To zajęcia grupowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych na różnych poziomach - zarówno dla początkujących, jak i szlifujących umiejętności pływackie. Lekcje planowane są codziennie od poniedziałku do piątku przez 2 tygodnie. Będą to 2 kursy po 5 zajęć każdy (można skorzystać z jednego).

Na Pływalni Sportowej przy ul. Włókienniczej 4 zaplanowane są kursy na brodziku dla dzieci w wieku 5,5-7 lat, 8-10 lat, a na dużym basenie dla dzieci w wieku 8-12 lat, 12-15 lat oraz dla młodzieży i dorosłych.

Ponadto Pływalnia Rodzinna przy ul Stromej 1a zaprasza dzieci w wieku 5,5-8 lat, 8-11 lat oraz młodzież i dorosłych na zajęcia na basenie z ruchomym dnem. Na dużym basenie prowadzone będą kursy dla osób w wieku 8 lat i starszych.

Jeżeli chodzi o Pływalnię Kameralną, to tam organizowane mają być kursy dla dzieci w wieku 5,5-9 lat, dla dzieci powyżej 9 lat oraz dla młodzieży i dorosłych. Grupy są tak dobrane, by jednocześnie, o tej samej godzinie, mogły uczyć się pływać dzieci i ich rodzice lub opiekunowie. Cena kursu to 80 zł i 100 zł. Zapisy przyjmowane są w kasach pływalni BOSiR.

Warto dodać, że na obiekcie przy ul. Mazowieckiej 39c na zimowe ferie wprowadzona zostanie specjalna promocja. Pojawi się możliwość pływania za jedyne 5 zł. Cena ta będzie obowiązywała poza zajęciami zorganizowanymi, takimi jak aqua aerobik, nauka pływania, rehabilitacja. Niższa stawka wchodzi w życie już od soboty. Przypomnijmy, że ferie to czas, kiedy szkoły nie prowadzą swoich zajęć pływackich, a to oznacza, że zwalniają się rezerwacje na torach basenowych, dzięki czemu jest więcej wejść na pływalnię dla klientów indywidualnych.

Ślizgawka otwarta przez niemal cały dzień

Dla fanów sportów zimowych naturalnym miejscem jest oczywiście lodowa tafla. W dniach 22.01-6.02 lodowisko BOSiR-u (ul. 11 Listopada 28) przygotowało dużo więcej ogólnodostępnych wejść. Ślizgawka będzie funkcjonowała od poniedziałku do niedzieli w godz. 11.30-13.00; 13.30-15.00; 15.30-17.00; 17.30-19.00 i 19.30-21.00.

By pojeździć po tafli, nie trzeba mieć własnego sprzętu. Na miejscu jest do wypożyczenia ok. 800 par łyżew w rozmiarach od 25 do 50. Dla najmłodszych lub początkujących łyżwiarzy są także specjalne pingwinki, pandy i misie ułatwiające utrzymanie równowagi. Wypożyczenie łyżew kosztuje 7 zł. Bilet wstępu wyceniono na 8 zł (wejściówka ulgowa) lub 12 zł (wejściówka normalna).

W weekendy niezmiennie działa szkółka łyżwiarska. Prowadzą ją trenerzy i zawodnicy drużyny hokejowej Husaria Białystok. Zajęcia odbywają się w soboty w godz. 10.00-11.00 i niedziele w godz. 09.00-10.00 oraz 10.00-11.00.

Ognisko zamiast nart

Długoterminowe prognozy pogody każą niestety sądzić, że w czasie ferii zimowych nie uda się na terenie Ośrodka Sportów Wodnych Dojlidy otworzyć trasy narciarskiej. Do wyprodukowania sztucznego śniegu potrzebne są bowiem utrzymujące się przez kilka dni minusowe temperatury powietrza.

Nie oznacza to jednak, że przy ul. Plażowej wieje nudą. Jedną z zimowych atrakcji OSW Dojlidy jest możliwość zorganizowania ogniska lub grilla. Wynajęcie miejsca ogniskowego z przygotowaniem ognia kosztuje 75 zł, z kolei wynajęcie miejsca grillowego wyceniono na 15 zł. We wspomnianym miejscu można też wybrać się na spacer wokół grobli z kijkami nordic walking (wypożyczenie kosztuje 3 zł) lub skorzystać z siłowni zewnętrznej i placów zabaw. Wstęp na teren ośrodka jest bezpłatny. Bramy otwarte są w godz. 7.00-19.00.

Sporą atrakcją ośrodka jest mobilna sauna. Ta działa w weekendy w godz. 10.00-17.00. Można się w niej wygrzać, zrelaksować i zahartować ciało. Godzina takiego wypoczynku kosztuje 150 zł od grupy 6-8-osobowej lub 30 zł od osoby. Na specjalne życzenie można także zamówić saunę w dni powszednie.

Nie zapomnijmy o certyfikacie

Ferie to również doskonały czas, by wybrać się na Tor Białystok. We wtorki, czwartki oraz w weekendy organizowane są tam swobodne jazdy samochodowe. Mieszcząca się przy ul. Ciołkowskiego motoarena to dobre miejsce zarówno dla zawodowych kierowców, jak też dla tych osób, które po prostu chcą sprawdzić lub podszkolić swoje umiejętności prowadzenia pojazdów.

Należy pamiętać, że wszystkie sportowe areny należące do BOSiR-u działają w reżimie sanitarnym. Obowiązuje na nich limit 30% obłożenia obiektu. Nie dotyczy on osób zaszczepionych i zweryfikowanych za pomocą certyfikatu COVID-19.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1143 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39