"Bastien i Bastienne" w wykonaniu białostockich studentów

2024.02.07 12:18
Na scenę Opery i Filharmonii Podlaskiej powraca jedno z najwybitniejszych dzieł Mozarta. Kompozytor stworzył scenariusz "Bastien i Bastienne" w wieku zaledwie dwunastu lat. Wystąpią przed nami studenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Filii w Białymstoku.
"Bastien i Bastienne" w wykonaniu białostockich studentów
Fot: Materiały organizatora

Premiera tego jednoaktowego singspielu odbyła się już 27 stycznia 2022 roku, lecz dla tych, którzy jeszcze nie mieli okazji zobaczyć jej na własne oczy przewidziano kolejne przedstawienia 8, 9 i 10 lutego.

Cały projekt został zrealizowany przez Katedrę Pedagogiki Wokalnej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Filii w Białymstoku. Za reżyserię odpowiada Paweł Chomczyk. Polskie tłumaczenie i opracowanie recytatywów przygotowali Adam Zdunikowski i Anna Krzysztofik-Buczyńska, natomiast kierownictwo muzyczne powierzono Annie Krzysztofik-Buczyńskiej, a wokalne Cezaremu Szyfmanowi. Przygotowaniem orkiestry kameralnej zajęli się Anna Krzysztofik-Buczyńska i Amadeusz Buczyński.

Na deskach Opery i Filharmonii Podlaskiej wystąpią młodzi, utalentowani muzycy: Agnieszka Aramowicz, Natalia Słowikowska, Andrzej Michałowski, Michał Tokajuk czy Grzegorz Ciulkin.

Przenieśmy się na sielskie pola osiemnastego wieku

Akcja opowieści toczy się w pewnej malowniczej wsi. Pasterka Bastienne obawia się, że jej kochanek chce ją porzucić. Postanawia podzielić się swoimi obawami z czarodziejem Colasem, który doprowadza do konfrontacji kochanków. Czy uda im się dojść do porozumienia?

"Bastien i Bastienne" to jednoaktowy spektakl, który zachwyca widzów zarówno grą wokalno-aktorską, jak i wyjątkowemu zastosowaniu środków wyrazu zapożyczonych z teatru ożywionej formy. Mozart skomponował ją w wieku zaledwie dwunastu lat.

Pokazy sztuki odbędą się w czwartek (8 lutego) oraz w piątek (9 lutego) o godzinie 9:30 i 11:30. Kolejny pokaz zaplanowano na sobotę (10 lutego), na godzinę 17.00.

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

988 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39