Będą filmy w 3D i lepsza jakość projekcji. Kino Forum się zmienia

2014.09.04 00:00
Działające przy Białostockim Ośrodku Kultury kino Forum przechodzi na format projekcji cyfrowych. Jest to możliwe dzięki dotacji Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
Będą filmy w 3D i lepsza jakość projekcji. Kino Forum się zmienia
Fot: materiały BOK

Dzięki nowej technologii nowością w kinie Forum będzie możliwość wyświetlania filmów w 3D - projekcja odbywać się będzie w technologii pasywnego obrazu trójwymiarowego i w jakości HD. Aby umożliwić taką projekcję, wymieniony zostanie również ekran kinowy oraz konstrukcja, na której jest on zawieszony - wymiana wpłynie na powiększenie ekranu oraz podniesie jakość projekcji w kinie Forum.

Nowy projektor i ekran

Wymiana projektora związana jest, oprócz chęci podniesienia standardu projekcji, ze zmianą systemu dystrybucji filmów na DCP (Digital Cinema Package z ang. Pakiet Kina Cyfrowego). Modelem projektora zastosowanym w kinie będzie cyfrowy Barco II generacji. Projekcja 3D odbywać się będzie w technologii pasywnego obrazu trójwymiarowego i w jakości HD, nawet w prędkości 48 i 60 klatek na sekundę. Wymianie poddany zostanie ekran na nowoczesny technologicznie materiał ekranowy firmy Harkness typ Clarus 170 ("biało-srebrny"), odpowiedni do systemów polaryzacyjnych 3D, współpracujących z okularami "jednorazowego" użytku.

Nie zabraknie klasyki

Dzięki tym zmianom kino Forum poszerzy asortyment filmowy wyświetlany w kinie na pokazach codziennych, jak i specjalnych oraz będzie oferować najnowocześniejsze techniczne walory projekcji. Kolejne etapy modernizacji kina Forum to modernizacja dźwięku oraz remont sali kina połączonej z wymianą foteli, poprawienie wytłumienia sali kina.

Fanów taśmy filmowej ucieszy fakt, że mimo iż do lamusa odchodzą projekcje z taśmy 35 mm nie zabraknie ich nadal w kinie Forum podczas pokazów Klasyki Kina oraz Dyskusyjnego Klubu Filmowego GAG.

Tani poniedziałek i środa seniora

Od września fani dobrego kina mogą korzystać z oferty studyjnej wzbogaconej o specjalne pokazy: poranki rodzinne, kino dla seniora, uwaga dokument!, ciekawi świata - film. Kolejna nowość to tanie poniedziałki. Oczywiście nadal będą kontynuowane cykle edukacyjne Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej oraz Filmowe Podlasie Edukuje!

Kino Forum w nowej odsłonie rusza już w najbliższy piątek, 5 września.

Mamy da Was zaproszenia na filmy: Czy Noam Chomsky jest wysoki czy szczęśliwy?, Drużyna

Będziemy mieli też zaproszenia na kolejne filmy. Śledźcie nasze Konkursy!

Repertuar kina Forum

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1181 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39