Będą nowe drogi na Wygodzie i Bojarach

2017.09.13 10:55
Miasto planuje kolejne inwestycje w drogi osiedlowe. Tym razem na ulicach: Ciasnej, Sinej i Żniwnej. Podpisano umowę na wykonanie projektu.
Będą nowe drogi na Wygodzie i Bojarach
Fot: Marcin Jakowiak/UM Białystok

Miasto właśnie rozstrzygnęło przetarg i podpisało umowę z wykonawcą, który zajmie się opracowaniem koncepcji i dokumentacji projektowej budowy ulic: Ciasnej, Sinej i Żniwnej. Na przygotowanie kompleksowego projektu będzie miał czas do końca marca 2018 r. Koszt dokumentacji to ponad 145 tys. zł.

– Kolejne przedsięwzięcia, które zamierzamy realizować, dotyczą ulic na osiedlu Wygoda: Stanisława Szewki, Wiesława Kazaneckiego, Wincentego Pola, Ziemskiej z drogą dojazdową oraz ulicy 5KD-D (przyp. red.: ulica nie ma jeszcze nazwy). Jeśli nie wpłyną odwołania, w ciągu najbliższych dwóch tygodni podpiszemy umowę dotyczącą opracowania dokumentacji niezbędnej do budowy tych ulic – mówi zastępca prezydenta Adam Poliński.

Budowa ul. Ciasnej obejmie odcinek o długości ok. 150 m. Powstanie tam ciąg pieszo-rowerowy. Natomiast przy ul. Sinej, na odcinku o długości ok. 140 m, powstanie jezdnia z dwoma pasami ruchu. Inwestycja przy ul. Żniwnej obejmie 120-metrowy fragment. W tym miejscu powstanie jezdnia z betonowej kostki brukowej. Zostaną wybudowane zjazdy, chodniki, kanalizacja deszczowa. Przebudowana zostanie kolidująca infrastruktura techniczna.

Następnym krokiem, po opracowaniu koncepcji i dokumentacji, będzie ogłoszenie przetargu na realizację tego przedsięwzięcia. Planowany termin zakończenia prac budowlanych to koniec 2018 r.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

1122 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39