Będą nowe radiowozy dla podlaskiej policji. Komenda Wojewódzka otrzymała dotacje

2020.09.04 18:03
Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku otrzymała 160 tys. zł z budżetu województwa podlaskiego na zakup nowych radiowozów. W piątek, 4 września umowę o przekazanie środków, podpisali marszałek Artur Kosicki wraz z nadinspektorem Robertem Szewcem.
Będą nowe radiowozy dla podlaskiej policji. Komenda Wojewódzka otrzymała dotacje
Fot: Malwina Witkowska
Od lewej: Robert Szewc, Artur Kosciki, Jarosław Zieliński

Podpisanie umowy

Marszałek Artur Kosicki podpisał z komendantem wojewódzkiej policji, Robertem Szewcem, umowę o przekazanie dotacji na rzecz wsparcia podlaskiej policji. 160 tys. zł zostanie przekazane na zakup 3 nowych radiowozów.

- Samorząd w swoich zadaniach ponosi odpowiedzialność za bezpieczeństwo, ale dobrze, że to bezpieczeństwo jest właściwie pojęte i zrozumiane. Tu w samorządzie województwa podlaskiego nikogo nie trzeba przekonywać jak ważna rolę w tym obszarze pełni policja – mówi Robert Szewc.

Dla zarządu województwa poprawa jakości bezpieczeństwa jest najważniejsza. Jak mówił Artur Kosicki wymiana radiowozów wpłynie na lepszą pracę funkcjonariuszy.

Nowe radiowozy

W całej Polsce, policja korzysta z ponad 21 tys. samochodów. Są one codziennie używane, w związku z czym często wymagają wymiany.

- W ubiegłym roku Zarząd Województwa Podlaskiego, przeznaczył 160 tys. zł na zakup 3 samochodów policyjnych. Zostały one dostarczone do największych komend wojewódzkich: w Białymstoku, Łomży i Suwałkach. W tym roku wsparcie zostanie kontynuowane – powiedział Jarosław Zieliński, poseł na sejm RP.

Wiadomo już, że nowe radiowozy będą służyć policjantom z województwa podlaskiego. W przeciwieństwie do roku poprzedniego, mają one trafić to mniejszych komend.

- Rozmowy na temat gdzie trafią radiowozy, nadal trwają - dodał komendant Robert Szewc.

Malwina Witkowska
24@bialystokonline.pl

1592 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39