Będą nowe tabliczki w Alei Bluesa. W programie są też koncerty [WIDEO]

2017.09.14 08:15
Kamiński & Tymkoff oraz Grzegorz Kapołka Trio wystąpią z okazji Polskiego Dnia Bluesa w klubie Fama. W Alei Bluesa pojawią się też nowe tabliczki. Ich odsłonięcie odbędzie się w niedzielę (17.09).
Będą nowe tabliczki w Alei Bluesa. W programie są też koncerty [WIDEO]
Fot: Anna Dycha
Aleja Bluesa

16 września, w rocznicę urodzin B.B. Kinga, z inicjatywy Polskiego Stowarzyszenia Bluesowego w Polsce obchodzony jest Dzień Bluesa. W całym kraju, również w Białymstoku, w okolicach tej daty organizowane są różnego rodzaju imprezy o charakterze bluesowym: koncerty, festiwale, wystawy plastyczne, radiowe audycje muzyczne, wspólne spotkania miłośników muzyki.

W tym roku wystąpią Kamiński & Tymkoff oraz Grzegorz Kapołka. Zespół Kamiński & Tymkoff wykonuje głównie autorskie kompozycje, utrzymane w stylistyce blues-rockowej. Zdecydowanym atutem grupy jest duża dawka pozytywnej energii, którą potrafi zelektryzować publiczność na koncertach. Mocne, rytmiczne granie uzupełnia solidna porcja gitarowych i harmonijkowych riffów i solówek. Dużą ciekawostką jest harmonijka ustna, podłączona do kolumny Leslie, do złudzenia naśladująca brzmienie organów Hammonda.

Z kolei Grzegorz Kapołka to gitarzysta bluesowy i jazzowy pochodzący ze Śląska. Członek Akademii Fonograficznej. Wielokrotny zwycięzca w kategorii najlepszy polski gitarzysta bluesowy. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. "Gitarzysta Roku 2014" według czytelników magazynu "Twój Blues". W rankingu "Gitarowy Top" (2002) został uznany za najlepszego gitarzystę bluesowego w Polsce, natomiast płyta "Blue Blues II" zajęła 1. miejsce w kategorii "Najlepsza płyta gitarowa blues". "Blue Blues" została uznana przez prestiżowe czasopismo "Muzyk" za "najlepszą polską płytę bluesową, jaka kiedykolwiek się ukazała", a przedostatnia ostatnia płyta tria otrzymała nominację do nagrody "Fryderyk" w kategorii - "Najlepszy album roku - Blues".Od kilku lat z okazji Polskiego Dnia Bluesa w Alei Bluesa są też odsłaniane tabliczki upamiętniające osoby związane ze środowiskiem bluesowym. Kolejne pojawią się w tym roku. Ich odsłonięcie zaplanowano o godz. 18.00. Pół godziny później w Famie rozpoczną się koncerty.

Polski Dzień Bluesa organizowany jest przez Białostocki Ośrodek Kultury i Fundację M.I.A.S.T.O. Białystok. Patronujemy imprezie.

Zobacz też: Polski Dzień Bluesa

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1564 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39