Będą pokazy mody i koncert Marii Sadowskiej. Wkrótce Fashionable East [WIDEO]

2014.07.23 00:00
Od 31 lipca do 3 sierpnia Białystok stanie się centrum modowych wydarzeń. Na placu przed Teatrem Dramatycznym stanie ogromny namiot, w którym odbywać się będą pokazy i spotkania z projektantami.
Będą pokazy mody i koncert Marii Sadowskiej. Wkrótce Fashionable East [WIDEO]
Fot: materiały projektanta
Wśród zaproszonych projektantów jest Agnieszka Iskierka, znana jako MissSpark

Białostoccy projektanci podbijają dziś rynki i wygrywają prestiżowe konkursy, białostockie modelki chodzą po światowych wybiegach, a wywodzący się z Białegostoku fotografowie pracują przy sesjach największych gwiazd. To stało się inspiracją dla Białostockiego Ośrodka Kultury i Wirtualnego Muzeum Mody i Tekstyliów ITE - wspieranych przez Miasto Białystok i Biuro Promocji Urzędu Miejskiego w Białymstoku - do zorganizowania w 2012 roku Fashionable East, imprezy łączącej świat mody, kultury i sztuki.

W tym roku impreza powraca - modowy namiot stanie na placu przed Teatrem Dramatycznym, a finał imprezy odbędzie się na dziedzińcu Pałacu Branickich. Imprezę promuje nakręcony w Białymstoku spot:Białystok centrum modowych wydarzeń

- Po raz kolejny nasze miasto stanie się jedynym w Polsce północno-wschodniej promującym biznes modowy oraz młodych projektantów - mówiła na konferencji prasowej wiceprezydent Renata Przygodzka. - Fashionable East nawiązuje do tradycji włókienniczych Białegostoku - podkreśliła.

Oprócz pokazów kolekcji znanych projektantów zaplanowano także warsztaty, wystep tancerzy, wystawę, koncert oraz wręczenie Diamentu Mody. Przed dwoma laty odebrała go Grażyna Hase.

- W tym roku zaszczytną nagrodę otrzyma Jerzy Antkowiak - poinformowała Grażyna Dworakowska, dyrektor BOK-u.

Impreza budzi zainteresowanie modowego środowiska - udzielono już 50 akredytacji blogerskich i dziennikarskich. Honorowym Patronatem objęła ją też małżonka Prezydenta RP, Anna Komorowska.

Gwiazdy i młodzi projektanci

W tym roku Fashionable East zyskuje nowy wymiar - wymiar środkowoeuropejski, bowiem do zdolnych artystów z krajów Partnerstwa Wschodniego dołączyli projektanci z Bułgarii i Rumunii.

Wśród zaproszonych gości pojawią się takie gwiazdy, jak Michał Starost, Natasha Pavluchenko, Mariusz Przybylski, Ioana Ciolacu, Alicja Czarniecka czy Joanna Błażejowska-Pecorari. Nie zabraknie też młodych zdolnych – będą to m.in. Katarzyna Kmiecik, Ewelina Lewczuk, Bartosz Malewicz, Agnieszka Iskierka i Paweł Androsiuk.

Można będzie też zobaczyć kolekcje studentów łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych i projekty uczniów z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Białymstoku, a dodatkową atrakcją będzie możliwość podziwiania z bliska oryginalnych rowerów Kamila Stysiaka, projektanta i założyciela marki Kamilos Kuztom Kreationz. Wszystkie pokazy wyreżyseruje Robert Prządka.

Hucznym finałem czterodniowej imprezy będzie pokaz Dawida Tomaszewskiego, cenionego projektanta mody o europejskiej renomie oraz koncert piosenkarki Marii Sadowskiej. Oba wydarzenia odbędą się na dziedzińcu Pałacu Branickich.Bilety i karnety

Trwa sprzedaż biletów i karnetów na imprezę. Kupić je można w kasie Białostockiego Ośrodka Kultury (kino Forum), a także przez Internet. Ceny: 20 zł (31.07), 60 zł (1.08), 60 zł (2.08), karnet kosztuje 100 zł (ilość ograniczona, zakup tylko w kasie kina Forum). Wstęp na pokaz finałowy i koncert Marii Sadowskiej (3.08) kosztuje 10 zł. Wejściówki na pojedyncze pokazy są również w cenie 10 zł (ograniczona liczba miejsc, sprzedaż przed pokazem w namiocie na placu przed Teatrem Dramatycznym).

Budżet imprezy to 370 tys. zł (350 tys. zł przekazał magistrat, 20 tys. zł - Białostocki Ośrodek Kultury).

Program: Fashionable East II

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1596 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39