Będą wykłady, warsztaty i nie tylko. Przed nami kolejna Noc Biologów

2023.01.03 17:09
W piątek (13.01) odbędzie się ogólnopolska Noc Biologów, do której jak co roku włącza się Uniwersytet w Białymstoku. Pracownicy, studenci i doktoranci Wydziału Biologii przygotowali na ten wieczór wiele atrakcji.
Będą wykłady, warsztaty i nie tylko. Przed nami kolejna Noc Biologów
Fot: Łukasz Nowicki / UwB

Co ukrywa dno jeziora? Jakie czynniki wpływają na jakość wody w lokalnym środowisku? Co widać w kropli H2O pod mikroskopem? Czy woda może być źródłem epidemii? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznają uczestnicy Nocy Biologów na Wydziale Biologii Uniwersytetu w Białymstoku, która odbędzie się 13 stycznia.

Hasło tegorocznej Nocy Biologów brzmi: "Woda - źródło życia - teraźniejszość i przyszłość", bo to właśnie woda będzie główną (choć nie jedyną) bohaterką warsztatów, pokazów, zajęć laboratoryjnych i wykładów, jakie przygotowali pracownicy, doktoranci i studenci Wydziału Biologii UwB.

- Nasza oferta spotkała się z dużym zainteresowaniem i na większość zajęć warsztatowych mamy już komplet chętnych. Nadal jednak można zapisywać się na ciekawe wykłady. Podczas nich biolodzy z UwB w przystępny sposób opowiedzą o różnorodnych aspektach biologii, ekologii oraz ochrony środowiska – powiedział dr Marek Bartoszewicz, prodziekan Wydziału Biologii UwB i koordynator wydarzenia.

Pierwsze prelekcje odbędą się już o godz. 11.00. Będzie można podczas nich posłuchać m.in. o znaczeniu wody w przyrodzie, roli torfowisk, zamieszkujących bagna łosiach, o związanych z wodą mikroorganizmach, roślinach, płazach czy ptakach, ale też o zagrożeniach takich jak mikroplastik.

Mieszkańcom zbiorników wodnych można też będzie przyjrzeć się z bliska. Pracownicy wydziałowej zwierzętarni zapraszają na wspólne zwiedzanie Akwarystycznego Wieżowca z roślinami i zwierzętami wodnymi z całego świata. Zainteresowani będą też mogli spytać specjalistę o to, jak rozpocząć swoją przygodę z akwarystyką i jakie gatunki ryb wybrać.

Noc Biologów na Wydziale Biologii UwB potrwa do godz. 19.00. Wstęp na imprezy jest darmowy, na większość zajęć wymagana jest jednak rejestracja.

Szczegółowe opisy wszystkich atrakcji można znaleźć na stronie internetowej akcji. Tam też dostępny jest elektroniczny formularz zgłoszeniowy dla indywidualnych uczestników i grup zorganizowanych.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1188 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39