Będzie można popływać. Kolejne obiekty sportowe wznawiają swą działalność

2020.06.02 07:51
Prawdopodobnie od najbliższej soboty (6 czerwca) białostoczanie ponownie będą mogli skorzystać z usług Pływalni Rodzinnej mieszczącej się przy ul. Stromej. Na tym jednak nie koniec dobrych wiadomości dla fanów sportowego trybu życia.
Będzie można popływać. Kolejne obiekty sportowe wznawiają swą działalność
Fot: BOSiR

Baseny będą otwarte! Najpierw jeden, później drugi

Po wielu tygodniach przerwy w końcu będzie można spędzić wolny czas, pływając. Jak zapowiada bowiem Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji, jeden z obiektów, gdzie mieści się niecka basenowa, zostanie już niebawem otwarty.

- Planujemy, że od soboty otworzymy Pływalnię Rodzinną przy ul. Stromej 1a. Jeśli do tego czasu Główny Inspektor Sanitarny nie wprowadzi dodatkowych ograniczeń, dostępne dla klientów będą wszystkie atrakcje. Zgodnie z najnowszymi wytycznymi dotyczącymi tzw. reżimu sanitarnego jednorazowo na obiekcie będzie mogło przebywać 75 osób. Na torze pływackim - 4 osoby. Wewnątrz budynku, aż do przebrania się przed wejściem na halę basenową, prosimy używać maseczek zakrywających usta i nos. Wskazane jest także zachowanie dystansu, zaczynając od kolejki przed szatnią i kasą, a następnie w przebieralni i na hali basenowej - czytamy w komunikacie BOSiR-u.

Mało tego. Niecki zostały też napełnione wodą na Pływalni Sportowej (ul. Włokiennicza 4), a to oznacza, że i ten obiekt niebawem wznowi swą działanośc. Spekuluje się, że druga z białostockich pływalni zostanie otwarta 15 czerwca. Będą tam mogły przebywać jednocześnie 52 osoby.

Jeżeli chodzi o Pływalnię Kameralną, to ta na razie pozostanie zamknięta, aczkolwiek, jeżeli na pozostałych basenach odnotowana zostanie duża frekwencja, wtedy BOSiR rozważy wcześniejsze udostęponienie kolejnego obiektu swym klientom. Na ten moment wszystko wskazuje jednak na to, że pływalnia znajdująca się przy ul. Mazowieckiej 39c zostanie otwarta dopiero we wrześniu.

OSW Dojlidy z pełną ofertą

Osoby uwielbiające pływanie na pewno będą zadowolone również z innej informacji. Tej dotyczącej uruchomienia kąpieliska w Ośrodku Sportów Wodnych Dojlidy. To miejsce ma być także otwarte i to już w pierwszym tygodniu czerwca. Jeżeli tak się stanie, plaża będzie strzeżona przez ratowników wodnych, a wstęp na teren obiektu, z darmowego, zmieni się w płatny.

- Od 30 maja można też korzystać z siłowni i placów zabaw na świeżym powietrzu, a także z małej infrastruktury leśnej. Na terenie OSW Dojlidy tego typu atrakcji nie brakuje. W ostatnich tygodniach zamontowano tu 6 kolejnych urządzeń do ćwiczeń, tym razem przeznaczonych dla dzieci. Siłownia dla dzieci powstała w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020. Od 30 maja nie obowiązuje także nakaz zasłaniania ust i nosa na plaży pod warunkiem zachowania 2 metrów odległości od innych osób. Można więc spacerować, jeździć rowerem, chodzić po lasku, plaży czy parkingu bez maseczki, ale tylko wtedy, gdy zachowany jest odpowiedni dystans społeczny - informuje Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Należy też wspomnieć, że od czerwca na stadionie lekkoatletycznym przy ul. 11 Listopada mogą się już odbywać treningi i zawody sportowe bez udziału publiczności. Ponieważ jednak pod trybunami trwa remont pomieszczeń, nie ma tam w tej chwili możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego poza WC.

Na Torze Wschodzący Białystok (ul. Ciołkowskiego) organizowane są jazdy samochodowe dla 15 uczestników, jazdy motocyklowe dla 24 uczestników oraz jazdy gokartowe dla 14 uczestników (na obiekcie mogą przebywać tylko osoby związane z jazdami - kierowcy, ich pasażerowie lub mechanicy), natomiast zarządzane przez BOSiR lodowisko czeka ze startem swej działalności do września, bo to właśnie w tym miesiącu co roku rozpoczyna się sezon z czasem szaleństw na łyżwach.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1398 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39