Będzie można usłyszeć muzykę z filmu "Chłopi". Na żywo w Białymstoku!

2024.05.22 08:36
"Chłopi" to film, który powstał na podstawie powieści Władysława Reymonta. I zachwycił światową widownię! Muzykę do produkcji, stworzoną przez L.U.C. & Rebel Babel Film Orchestra będzie można usłyszeć już niebawem na białostockiej scenie.
Będzie można usłyszeć muzykę z filmu "Chłopi". Na żywo w Białymstoku!
Fot: Kadr z filmu "Chłopi"

"Chłopi" to film, który zachwycił nie tylko polską widownię, ale również zdobył uznanie na międzynarodowych ekranach kin. Hit powstały na podstawie nagrodzonego Noblem "Chłopów" Władysława Reymonta przedstawia historię Jagny oraz rodziny Borynów z wsi Lipce. Podczas zmieniających się pór roku, produkcja ta ukazuje tragedię młodej kobiety, która staje się obiektem pożądania i zazdrości wśród małej, wiejskiej społeczności. Produkcja "Chłopi" ma obecnie na koncie trzy Złote Lwy oraz dwa Orły, a także aż trzynaście nominacji. Film ten był również głównym faworytem polskiej widowni do tegorocznych Oscarów.

Sukces filmu "Chłopi" to nie tylko zasługa fabuły, ale również oryginalnej ścieżki dźwiękowej stworzonej przez L.U.C. & Rebel Babel Film Orchestra. Muzyka w filmie łączy tradycję z nowoczesnością, oferując kompozycje z wykorzystaniem autentycznych instrumentów ludowych.

W tworzeniu ścieżki dźwiękowej uczestniczyli m.in. Maria Pomianowska, Laboratorium Pieśni, Sutari, Dagadana, Tęgie Chłopy i Chór Vyrij. Współpracę w tworzeniu muzyki do filmu podjęli również: Kayah, Julia Wieniawa, Ralph Kaminski, Lor, Apolonia Nowak, Małgorzata Kożuchowska, Kwiat Jabłoni i Bela Komoszyńska.Koncert muzyki do filmu "Chłopi" odbędzie się w poniedziałek (3 czerwca) w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Bilety na koncert są już dostępne w sprzedaży.

Organizujemy konkurs, w którym można wygrać zaproszenia na wydarzenie. Można wziąć w nim udział TUTAJ.

Więcej informacji: L.U.C. & Rebel Babel Film Orchestra - Muzyka do filmu "Chłopi"

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1506 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39