Będzie niezła bluesowa jazda. Koncerty i nowe tabliczki na Alei Bluesa

2013.09.12 00:00
To już trzecia WOAK-owa Jazda Bluesowa. W czasie weekendowej imprezy wystąpi niebanalne trio Hard Times oraz grupa J.J. Band. Na Alei Bluesa pojawią się nowe tabliczki.
Będzie niezła bluesowa jazda. Koncerty i nowe tabliczki na Alei Bluesa
Fot: Anna Dycha
Aleja Bluesa

Impreza organizowana jest z okazji Polskiego Dnia Bluesa, a jej celem jest propagowanie muzyki bluesowej i bluesowo-rockowej na terenie województwa podlaskiego, upamiętnienie muzyków oraz popularyzatorów tego gatunku.

"Bluesowa jazda" rozpocznie się w sobotę, 14 września w Domu Kultury w Łapach, gdzie zagra Hard Times. Prezentuje bluesa z domieszką folku, country i muzyki flamenco.

W niedzielę, 15 września impreza przeniesie się do białostockich Spodków. Wystąpią Hard Times oraz grupa J.J. Band, znana z największych bluesowych festiwali. Gościem specjalnym będzie Marek Raduli. Koncert rozpocznie się o godz. 19. Po koncercie w Spodkach jam session w ACK Sepularium.

Wcześniej - o godz. 17.30 - zostaną odsłonięte nowe tabliczki na Alei Bluesa, która znajduje się w przejściu między ulicami Suraską i Legionową. Jest ona formą upamiętnienia artystów związanych z bluesem. Swoje tabliczki mają tam już m.in. Ryszard Riedel, Józef Skrzek i Martyna Jakubowicz.

Imprezę organizują: Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku we współpracy z Fundacją na rzecz rozwoju Politechniki Białostockiej oraz Domem Kultury w Łapach.

Szczegóły:

Hard Times - koncert w Łapach i Jazda Bluesowa w WOAK-u

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl
1154 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39