Będzie nowy żłobek, to będzie też droga do niego. Tylko nie w tym samym momencie

2018.07.12 07:44
Miasto chce wybudować drogę dojazdową do powstającego żłobka na Bacieczkach, ale już wiadomo, że zostanie ona stworzona prawie pół roku później.
Będzie nowy żłobek, to będzie też droga do niego. Tylko nie w tym samym momencie
Fot: Marcin Jakowiak/UM Białystok
Żłobek na Bacieczkach się już powstaje, za jakiś czas powinna się też zacząć budowa drogi

Na TBS-ach, przy ul. Oriona, już od jakiegoś czasu rośnie żłobek, w którym maluchy mają pojawić się od lutego przyszłego roku. Do niedawna jednak w ramach inwestycji nie były zarezerwowane środki na drogę dojazdową do placówki. Zostały one zdjęte przez radnych PiS przy uchwalaniu budżetu na 2018 r.

Radni obiecywali jednak wtedy, że w ciągu roku, jeśli pojawią się dodatkowe pieniądze, to budowa drogi wróci na listę tegorocznych inwestycji. Stało się tak podczas czerwcowej sesji. Głównie dzięki temu, że miasto pozyskało środki z programu Maluch+, w tym 3,8 mln właśnie na budowę żłobka na Bacieczkach. Oszczędzone pieniądze można było przesunąć na inne cele, w tym 1,5 mln zł na wspomnianą ulicę.

Właściwie nie jest to stricte ulica Oriona, tylko przedłużenie ul. Komisji Edukacji Narodowej i małego fragmentu ul. Oriona. Tak czy tak, umożliwi to dojazd do placówki. Miasto właśnie ogłosiło przetarg. Wykonawca będzie miał czas na ukończenie przedsięwzięcia do początku lipca następnego roku, co i tak oznacza, że placówka przez jakiś czas będzie funkcjonować bez odpowiedniej drogi dojazdowej.

Przy okazji tego samego przetargu miasto chce także znaleźć firmę, która zbuduje ul. Dworską na Wysokim Stoczku. To jest z kolei projekt z Budżetu Obywatelskiego 2017 i zakłada stworzenie tam przede wszystkim kanalizacji deszczowej, a także utworzenie w tym miejscu ciągu pieszo-jezdnego. Według projektu całość ma kosztować ok. 250 tys. zł. Pomysł poparło w głosowaniu 850 mieszkańców.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

879 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39