Będzie więcej pieniędzy na szkolenia dla obywateli Ukrainy

2022.05.27 17:48
Zwiększy się dofinansowanie na szkolenia pracowników podlaskich firm. Pierwszeństwo do uzyskania pieniędzy na podnoszenie kwalifikacji będą mieli pracownicy z Ukrainy.
Będzie więcej pieniędzy na szkolenia dla obywateli Ukrainy
Fot: pixabay.com

Zarząd województwa podczas piątkowego posiedzeniach (27.05) zadecydował o zwiększeniu o prawie 8,7 mln zł dofinansowania, realizowanego z funduszy europejskich, na szkolenia pracowników podlaskich firm. Zgodnie z założeniem pierwszeństwo na podnoszenie kwalifikacji będą mieli uchodźcy z Ukrainy.

W ramach projektu, który jest realizowany od 2016 r., przedsiębiorcy z naszego regionu dostają dofinansowanie na przeszkolenie personelu – refundacja sięga od 50 do 80%. Zarząd województwa zwiększył dofinansowanie z funduszy europejskich na ten ce3l z 36 mln zł do 44,7 mln zł. Dodatkowe pieniądze pozwolą ogłosić w czerwcu kolejny nabór na wsparcie szkoleń, informacje na ten temat będą dostępne na stronie Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

– W pierwszej kolejności pomoc na poniesienie kwalifikacji otrzymają obywatele Ukrainy, którzy znaleźli się w Polsce w związku z działaniami wojennymi prowadzonymi na terenie ich kraju. Uchodźcom, którzy są zainteresowani podjęciem zatrudnienia u podlaskich przedsiębiorców, chcemy umożliwić naukę języka polskiego oraz korzystanie z innych szkoleń i kursów, które ułatwią im adaptację w nowym miejscu pracy – powiedział marszałek Artur Kosicki.

Przedsiębiorcy zanim przystąpią do projektu mogą korzystać z konsultacji doradców zawodowych w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w WUP, którzy pomogą np. w doborze szkoleń. Porady świadczone są nieodpłatnie.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1804 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39