Bezpieczeństwo ponad wszystkim. Ruszył wakacyjny patrol Straży Miejskiej

2023.06.27 08:00
W ramach patrolu funkcjonariusze kontrolować będą miejsca, gdzie dzieci i młodzież lubią przebywać i spędzać swój wolny czas, t. podwórka osiedlowe, place zabaw, boiska, a także zbiorniki wodne.
Bezpieczeństwo ponad wszystkim. Ruszył wakacyjny patrol Straży Miejskiej
Fot: Straż Miejska w Białymstoku

Podobnie jak w poprzednich latach, strażnicy będą nadal dbać o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas wakacji. W Białymstoku, działający patrol wakacyjny Straży Miejskiej służyć będzie pomocą w tym zakresie.

Patrol będzie obejmować kontrolę miejsc, w których dzieci i młodzież często przebywają i spędzają swój wolny czas, takich jak podwórka, place zabaw, boiska czy parki. Funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na zachowania dzieci i młodzieży oraz zapewnienie im bezpieczeństwa. Ponadto przeprowadzane będą regularne kontrole miejsc, gdzie znajdują się zbiorniki wodne i niestrzeżone kąpieliska, które dzieci i młodzież mogą wykorzystywać do kąpieli.

W trakcie letniego wypoczynku strażnicy będą także odwiedzać dyżurujące przedszkola oraz miejsca, w których odbywają się półkolonie letnie. Celem tych spotkań będzie zwrócenie uwagi dzieci na bezpieczeństwo podczas letnich zabaw oraz utrwalenie podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Strażnicy patrolu wakacyjnego pełnią istotną rolę w zapewnianiu bezpiecznego i radosnego wypoczynku dzieci i młodzieży w czasie letnich miesięcy. Ich działania mają na celu prewencję zagrożeń i reagowanie na ewentualne sytuacje niebezpieczne, a także edukację dzieci w zakresie bezpieczeństwa. Dzięki obecności patrolu wakacyjnego, rodzice i opiekunowie mogą czuć się spokojni, wiedząc, że ich dzieci mają dodatkową ochronę i wsparcie podczas letniego wypoczynku.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1797 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39