Bezpieczne lato z mamą i tatą. Rodzice mogą dostać darmowe opaski niezgubki

2019.06.13 16:04
Wakacje to wyjątkowy czas. Trzeba jednak zadbać o bezpieczeństwo swoje i swoich pociech. Jak wiadomo, upilnowanie najmłodszych często jest sporym wyzwaniem. Dlatego warto, by dziecko miało na ręce specjalną opaskę.
Bezpieczne lato z mamą i tatą. Rodzice mogą dostać darmowe opaski niezgubki
Fot: Materiały organizatora

Z wakacji lepiej przywieźć jedynie dobre wspomnienia. A żeby tak się stało, trzeba zadbać o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich. Najtrudniej jest dopilnować dzieci, które są ruchliwe i mogą łatwo zgubić się w zatłoczonych miejscach. Dlatego Centra Handlowe Auchan organizują akcję pod hasłem "Bezpieczne lato".

Inicjatywa ta ma charakter ogólnopolski. Jej celem jest zwrócenie rodzicom uwagi na potencjalne niebezpieczeństwa, które czyhają na ich dzieci podczas wakacji. Czasem wystarczy moment, chwila nieuwagi, by dziecko oddaliło się od rodzica. To się może zdarzyć zawsze. Na szczęście wiele osób reaguje, widząc malucha oddalonego od mamy i taty. Tylko jak się z nimi skontaktować i poinformować, że potomek jest cały i bezpieczny? Ważne jest zatem zaopatrzenie dziecka w dane kontaktowe.

W związku z tym w najbliższy piątek i sobotę (14-15.06) w Centrum Handlowym Auchan Hetmańska i Centrum Handlowym Auchan Produkcyjna pojawi się specjalne stanowisko dla rodziców z dziećmi. Będzie można na nim dostać za darmo kolorowe opaski na rękę. Na tym "prezencie" wystarczy wpisać dane kontaktowe opiekuna na wypadek, gdyby dziecko się zgubiło. Do tego jest to interesujący wakacyjny gadżet, który z pewnością przypadnie maluchom do gustu. Takie opaski są wykonane z trwałego i bezpiecznego dla skóry dziecka materiału, z kolei zapięcie na zatrzask sprawia, że opaskę łatwo dopasować do ręki.

Przy stoisku można będzie też również porozmawiać o bezpieczeństwie i odpowiednim zachowaniu się w różnych sytuacjach. Najmłodsi posiądą nową wiedzę poprzez zabawę - na specjalnym stoisku znajdą się kolorowanki przedstawiające zagrożenia, jakie mogą czekać na dzieci lub sposoby przeciwdziałaniu im. Na ustawionych tablicach pojawią się też "Ważne zasady bezpiecznego lata", które będą dotyczyć pobytu nad wodą, w górach, lesie oraz podczas poruszania się na drodze.

Bezpłatne opaski będą rozdawane dzieciom w godz. 11.00-19.00.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1725 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39