Bezpłatna komunikacja miejska 15 października? Prezydent złożył wniosek

2023.09.12 16:20
Wybory już za miesiąc - 15 października. Prezydent Białegostoku chce, by tego dnia komunikacja miejska była bezpłatna.
Bezpłatna komunikacja miejska 15 października? Prezydent złożył wniosek
Fot: Zofia Kondraciuk

Prezydent Miasta Białegostoku skierował do Rady Miasta wniosek uchwały o bezpłatnej komunikacji miejskiej na obie strefy w dniu 15 października.

- Chcemy aby jak największa liczba wyborców wzięła udział w tym obywatelskim akcie demokratycznym - powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski podczas dzisiejszej (12 września) konferencji.

Jak poinformował Przewodniczący Rady Miasta Łukasz Prokorym proponowana przez Truskolaskiego uchwała jest uzasadniona. Obrady na temat jej przyjęcia zaplanowano na najbliższy poniedziałek - 18 września.
Prokorym zachęca mieszkańców do głosowania.

- Niech nasza obecność przy urnie wyborczej będzie naszym wyrazem troski o miasto i Polskę.

Organizacja wyborów

15 października w godzinach 7:00 - 21:00 w naszym mieście czynnych będzie 170 stałych lokali wyborczych. Powstanie 15 dodatkowych punktów, m. in. w szpitalach. Swoje głosy oddamy w dokładnie takich samymi miejsach, jak w przypadku poprzednich wyborów.

Warunkiem dopuszczenia do głosowania jest figurowanie w spisie wyborców. Głosujemy w lokalach zgodnie z naszym miejscem zamieszkania. Adres lokalu wyborczego można sprawdzić na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Białymstoku. Kartę do głosowania otrzymamy po okazaniu dokumentu ze zdjęciem.

Co jeśli chcemy zagłosować poza miejscem zamieszkania?

Wystarczy pobrać zaświadczenie o prawie do głosowania z dowolnego Urzędu Miejskiego na terenie Polski. Zaświadczenie da nam prawo do oddania głosu w dowolnym miejscu. Dokument należy odebrać do 12 października.

Osobom niepełnosprawnym oraz seniorom w wieku 60+ przysługuje również prawo do głosowania za pośrednictwem pełnomocnika. Wniosek złożyć można drogą elektroniczną lub własnoręcznie w Urzędzie Miasta.

Do dnia wczorajszego Urząd Miejski wydał 85 wniosków o zmianie miejsca głosowania, 175 zaświadczeń o figurowaniu w spisie wyborców oraz 10 wniosków o pełnomocnictwo.

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl
1361 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39