Bezpłatna wycieczka po wielokulturowym Białymstoku

2020.08.01 17:39
"Wielokulturowy tygiel" - pod takim hasłem odbędzie się piąty spacer z cyklu "10 twarzy Białegostoku".
Bezpłatna wycieczka po wielokulturowym Białymstoku
Fot: Anna Dycha
Rynek Kościuszki

"W naszym mieście jak w przysłowiowym tyglu od zawsze mieszały się odmienne kultury. Kultury będące wytworem ludzi reprezentujących różne narodowości, religie i języki. Dzięki temu Białystok posiada wyjątkowy charakter" - piszą przewodnicy turystyczni PTTK, którzy zapraszają na spacer.

Co pozostało po dawnych mieszkańcach naszego miasta i co dzisiaj wyróżnia Białystok? Tego dowiedzą się uczestnicy spaceru. Odwiedzą miejsca, które onegdaj tętniły gwarem różnych języków i pachniały zapominanymi dziś potrawami.

Spacer odbędzie się w niedzielę (2.08) o godz. 11.00 i 15.00. Miejsce spotkania - przy kinie Ton. Ze względu na sytuację epidemiologiczną spacery odbywają się w reżimie sanitarnym (obowiązkowy odstęp 2 m lub zasłanianie ust i nosa).

Wycieczka organizowana jest w ramach inicjatywy "10 twarzy Białegostoku", która przyczynia się do promocji miasta, upowszechniając jego markę, dziedzictwo kulturowo-historyczne, a przede wszystkim ukazując je jako miejsce przyjazne mieszkańcom. Potrwa ona do początku września.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1451 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39