Bezpłatna wystawa. Czy i dlaczego człowiekowi potrzebna jest religia?

2016.04.14 12:36
W najbliższy piątek (15.04) zostanie otwarta wystawa "Obrzędy powszednie i odświętne". Wernisaż w elektrowni Galerii Arsenał.
Bezpłatna wystawa. Czy i dlaczego człowiekowi potrzebna jest religia?
Fot: materiały organizatora
NaPalm Travel, lightbox, broszura informacyjna

Głównym celem wystawy "Obrzędy powszednie i odświętne" jest przyjrzenie się rytuałom zakorzenionym w religii, tradycji i kulturze. Ekspozycja jest również pretekstem do zadania retorycznych pytań: Czy i dlaczego człowiekowi potrzebna jest religia? Jakie jest miejsce duchowości w dzisiejszym świecie? Jakie są codzienne i odświętne praktyki odwołujące się do transcendencji?

- Obrzędy jako przejawy duchowości i wiary odgrywają w naszym życiu kluczową rolę, świadcząc o dążeniu do doświadczania kontaktu z Bogiem, Absolutem, Sacrum. Codzienność staje się coraz bardziej świecka, stąd jednym ze sposobów na przywrócenie religijnego i duchowego sensu życia jest rytuał: symboliczna czynność angażująca wyobraźnię, emocje i wewnętrzne przekonania. Poszukiwanie własnego miejsca we wszechświecie jest uniwersalną potrzebą człowieka, spragnionego strawy duchowej, pozarozumowych i metafizycznych przeżyć w powszednim życiu - pisze Michał Jachuła, kurator wystawy.

Wernisaż 15 kwietnia o godz. 18.00 w elektrowni Galerii Arsenał. Oprowadzanie autorsko-kuratorskie 16 kwietnia o godz. 11.00. Będzie dostosowane do potrzeb osób z dysfunkcjami słuchu. Wstęp na wystawę i oprowadzanie jest bezpłatny. Portal BiałystokOnline patronuje wydarzeniu.

Szczegóły: Wystawa "Obrzędy powszednie i odświętne"

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1207 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39