Bezpłatne konsultacje. NFZ rozpoczyna Tydzień Zdrowia Rodzin

2023.05.25 16:46
W Dzień Matki (26.05) rozpocznie się Tydzień Zdrowia Rodzin w NFZ. Chętni będą mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji profilaktycznych, pomiarów ciała, analizy składu ciała czy wyrobić kartę EKUZ na wakacje.
Bezpłatne konsultacje. NFZ rozpoczyna Tydzień Zdrowia Rodzin
Fot: Malwina Witkowska

W dniach od 26 maja do 2 czerwca w Podlaskim Oddziale Wojewódzkim NFZ trwać będzie Tydzień Zdrowia Rodzin w NFZ. Każda osoba, która odwiedzi Salę Obsługi Klienta w podlaskim NFZ przy ul. Pałacowej 3 w Białymstoku otrzyma karnet z zaproszeniem do wykonania bezpłatnych pomiarów w kiosku profilaktycznym, a także kompleksową informację na temat programów profilaktycznych oraz miejsc, w których takie badania można wykonać.

W kiosku profilaktycznym każdy zainteresowany wykona najważniejsze pomiary: wzrostu, masy ciała, BMI, składu ciała, ciśnienia tętniczego krwi. Wydrukowane pomiary będzie można omówić z doradcą, na stanowisku ds. profilaktyki i promocji zdrowia z Podlaskiego OW NFZ. Doradcy będą również informować o możliwości skorzystania z kalendarza badań dla kobiet, mężczyzn i dzieci, na stronie Akademii NFZ.

Dodatkowo każda osoba uczestnicząca w Tygodniu Zdrowia Rodzin NFZ otrzyma zestaw materiałów informacyjnych i edukacyjnych m.in.: "Planuję Długie Życie", magazyn "Ze Zdrowiem" oraz "Przewodnik Pacjenta 2023".

- Regularnie wykonywane badania profilaktyczne pozwalają na wczesne wykrycie najczęściej występujących chorób i problemów zdrowotnych. I właśnie rozpoczynający się Tydzień Zdrowia Rodzin w NFZ to doskonała okazja, by pochylić się nad swoim stylem życia, a także wprowadzić zmiany lub wykonać badania, które pozwolą cieszyć się zdrowiem przez długie lata. Oferta profilaktyczna, którą przygotowaliśmy, skierowana jest zarówno do kobiet, mężczyzn, jak i dzieci. Naszym celem podczas Tygodnia Zdrowia Rodzin w NFZ jest przypominanie mieszkańcom województwa, że warto zadbać o siebie, bo to najlepsza inwestycja – informuje Maciej Bogdan Olesiński, dyrektor Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Tydzień Zdrowia Rodzin organizowany przez NFZ to doskonała okazja, aby podkreślić znaczenie profilaktyki zdrowotnej. W ciągu tego specjalnego tygodnia, wszyscy mają szansę angażować się w rozmowy na temat zdrowia i zyskać wartościowe informacje. Niezależnie od wieku czy potrzeb, każdy znajdzie coś dla siebie, co pomoże mu zadbać o swoje zdrowie. Dla rodziców przygotowano kiosk profilaktyczny, gdzie będą mogli skorzystać z różnych pomiarów i badań. Dzięki nim będą mieli możliwość oceny swojego stanu zdrowia i dowiedzenia się, czy istnieją jakiekolwiek czynniki ryzyka wymagające dalszej uwagi. Z kolei dla najmłodszych uczestników Tygodnia Zdrowia Rodzin przygotowano zajęcia, które uczą ich o znaczeniu zdrowego odżywiania. Dzieci poznają tajemnice talerza zdrowego żywienia, dowiedzą się, jakie produkty są korzystne dla ich organizmu i jakie nawyki żywieniowe warto wprowadzić już od najmłodszych lat.

Szczegóły i harmonogram: Tydzień Zdrowia Rodzin.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
1428 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39