Bezpłatne wejście na dach i festyn rodzinny. W weekend pierwsze urodziny Opery

2013.09.25 00:00
Zwiedzanie Opery z przewodnikiem, wejście na dach i za kulisy, spotkanie z Damianem Aleksandrem i festyn rodzinny dla aktywnych - to tylko część atrakcji, jakie na weekend przygotowała Opera i Filharmonia Podlaska. Okazją do świętowania są pierwsze urodziny placówki.
Bezpłatne wejście na dach i festyn rodzinny. W weekend pierwsze urodziny Opery
Fot: Anna Dycha
W weekend warto zajrzeć do Opery - placówka świętuje pierwsze urodziny

28 i 29 września 2012 roku operą "Straszny dwór" oraz musicalem "Korczak" instytucja zainaugurowała działalność. W ciągu tego roku Operę i Filharmonię Podlaską odwiedziło prawie 207 tysięcy osób. Na tych i na tych, którzy przy Odeskiej jeszcze nie byli czekają specjalne urodzinowe atrakcje. W weekend już od godz. 12 warto więc zajrzeć do Opery.

W sobotę, podczas urodzinowego spektaklu "Upiora w operze" skosztować będzie można nie tylko urodzinowego tortu, ale i "złapać" atrakcyjny prezent. Tego wieczoru zdolni uczniowie szkół muzycznych z Białegostoku i regionu otrzymają od Fundacji Edu Pro Arte i firmy Yamaha instrumenty do ćwiczeń.

Z kolei w niedzielę (godz. 15) będzie można spotkać się z "Upiorem tej opery" - Damianem Aleksandrem. Studenci Politechniki Białostockiej zaprezentują nagrodzony łazik marsjański (godz. 14), z kibicami spotkają się też piłkarze Jagiellonii Białystok (godz. 16). Licytowana będzie także koszulka czterokrotnego króla strzelców polskiej Ekstraklasy Tomka Frankowskiego.

Wokół Opery w godz. 12-18 trwać będzie festyn rodzinny dla aktywnych, m.in. z przeciąganiem liny i zawodami wspinaczkowymi.

Nie zabraknie działań artystycznych. Zatańczą tancerze Fair Play Crew i dzieci ze Studia Baletowego OiFP, zaśpiewa Chór dziecięcy OiFP. To wybrane atrakcje.

Operę będzie można też zwiedzać z przewodnikiem, zajrzeć za kulisy i wejść na dach - w sobotę o godz. 13, 16 i 17, w niedzielę o godz. 12, 13 i 14. Na wieczór przygotowano specjalną iluminację budynku.

Pierwsze urodziny OiFP

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl
1299 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39