Bezpłatne wejściówki na spektakle. Przed nami Dni Otwarte Wydziału Lalkarskiego

2018.03.13 11:13
Kandydaci na studia, ale też wszyscy widzowie chcący obejrzeć spektakle, jakich na co dzień próżno szukać w repertuarze, powinni zajrzeć do Akademii Teatralnej. W weekend (17-18.03) zaplanowano Dni Otwarte Wydziału Sztuki Lalkarskiej.
Bezpłatne wejściówki na spektakle. Przed nami Dni Otwarte Wydziału Lalkarskiego
Fot: archiwum WSL
W programie jest spektakl "Tu Tuwim. Piosenki dla dzieci"

Program jest bardzo atrakcyjny. Każdy z Dni Otwartych rozpoczyna seria warsztatów. To zajęcia praktyczne ze szkolnymi wykładowcami, adresowane przede wszystkim do kandydatów na studia na Wydziale Sztuki Lalkarskiej.

Sobotnie i niedzielne popołudnie wypełnią przedstawienia studentów III roku, na które z powodzeniem mogą wybrać się dorośli widzowie, ale i młode pokolenie. W Akademii Teatralnej można spędzić sporo czasu. Tym bardziej, że każde przedstawienie to zupełnie inna konwencja: piosenka aktorska, ożywiona forma i lalki. W programie są spektakle: "Tu Tuwim. Piosenki dla dzieci", "Nazywam się Miś" i "Bestiariusz słowiański".

Wieczorami odbywać się będą pokazy prac studentów II roku - z wykorzystaniem takich technik lalkarskich jak: pacynki, lalki stolikowe, kukły czy tzw. monografii. Ich wyjątkowość wynika z faktu, że są to etiudy szkolne, prezentowane publiczności nieszkolnej po raz pierwszy. To prawdziwa gratka dla miłośników teatru, tym bardziej, że każda odbywa się w innej technice i każdej towarzyszyć będzie krótkie wprowadzenie-rozmowa z wykładowcami WSL.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, wejściówki należy zarezerwować wcześniej.

Sprawdź szczegóły:
Dni Otwarte w Teatrze Szkolnym im. Jana Wilkowskiego
Repertuar Teatru Szkolnego

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl
1547 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39