Bezpłatny kurs maturalny z matematyki na Uniwersytecie w Białymstoku

2015.08.04 00:00
Uniwersytet w Białymstoku zachęca młodzież do wzięcia udziału w darmowym kursie przygotowującym do matury poprawkowej z matematyki.
Bezpłatny kurs maturalny z matematyki na Uniwersytecie w Białymstoku
Fot: pixabay.com

Matematyka sprawiła najwięcej trudności tegorocznym maturzystom. To przez nią część z nich nie otrzymała świadectwa dojrzałości. Zbliża się termin poprawkowy, więc osoby, które nie poradziły sobie tylko z jednym przedmiotem, mogą ponownie napisać egzamin.

Kurs przygotowujący do matury próbnej z matematyki organizuje Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu w Białymstoku. Chętni będą mieli szansę na powtórzenie obowiązującego na egzaminie dojrzałości materiału oraz poćwiczenie rozwiązywania arkuszy maturalnych na poziomie podstawowym. Organizatorzy kursu przeznaczyli również czas na pytania indywidualne oraz konsultacje, podczas których będą rozwiewali wszelkie wątpliwości dotyczące zadań matematycznych. W sumie na uczestników czeka 20 godzin zajęć.

Wszystkie spotkania będą prowadzone przez nauczycieli akademickich z Wydziału Matematyki i Informatyki (niektórzy z nich są egzaminatorami maturalnymi).

Kurs rozpocznie się 17 sierpnia i potrwa do 21 sierpnia. Wszystkie spotkania odbędą się w godzinach 10.00-14.00 w siedzibie Wydziału Matematyki i Informatyki UwB w nowym kampusie przy ul. Ciołkowskiego.

Chętni mogą przesyłać swoje zgłoszenia od środy (5 sierpnia) na adres matura2015@math.uwb.edu.pl. W treści maila należy podać: imię i nazwisko uczestnika, nazwę ukończonej szkoły ponadgimnazjalnej oraz dane kontaktowe. Organizatorzy zapowiadają, że przyjęci zostaną wszyscy, którzy będą zainteresowani przygotowaniem do matury poprawkowej z matematyki.

Matura poprawkowa (część pisemna) odbędzie się 25 sierpnia.

Także Politechnika Białostocka przygotowała kurs przygotowujący do matury poprawkowej z matematyki: Popraw maturę z matematyki – Politechnika Białostocka zaprasza na kurs.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1550 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39