Bezpłatny spacer po zakątkach Białegostoku. Będzie też poczęstunek!

2023.11.10 11:34, Aktualizacja: 2023.11.10 12:37
Spacer historyczny z PCK to propozycja dla osób, które chciałyby lepiej poznać Białystok. Zaplanowano również poczęstunek.
Bezpłatny spacer po zakątkach Białegostoku. Będzie też poczęstunek!
Fot: Podlaski oddział PCK

Choć te miejsca większość z nas zna, często o nich wiemy bardzo mało. Kim był Kawelin, do jakiej tragedii doszło na zapleczu dzisiejszej ulicy Suraskiej? Jak smakuje buza? Między innymi na te pytania odpowie licencjonowana przewodniczka podczas dwóch listopadowych spacerów organizowanych przez Centrum Integracyjnego PCK.

Wyruszą one spod siedziby Podlaskiego Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża przy ul. Warszawskiej 29. To pięknie zachowany, liczący już ponad 200 lat budynek, jeden z najstarszych w Białymstoku. Następnie wycieczka podąży trasą: Pałac Branickich - ogrody pałacowe - Park Planty i pomnik Kawelina - aleja Bluesa - Pomnik Spalonej Synagogi - Dom Partii - Cerkiew św. Mikołaja - Rynek Kościuszki - Ratusz - Pomnik Młodego Zamenhofa - kościół farny.

- Zwiedzanie z PCK to oczywiście uczta dla ducha, ale mamy też coś dla ciała - będąc na Rynku Kościuszki zajdziemy na tradycyjną białostocką buzę i oraz chałwę - zapowiadają organizatorzy wydarzenia.

Atrakcje są bezpłatne. Limit miejsc wyczerpany

Udział w spacerach oraz zaplanowane w jego ramach poczęstunki są bezpłatne i otwarte dla każdego. Obowiązywały jednak zapisy. Aktualnie wszystkie miejsca na liście spacerowiczów są już zajęte.

Wycieczki z przewodnikiem zaplanowano na dwie soboty: 18 i 25 listopada.

Obie rozpoczną się o godz. 10.00 i potrwają około 3 godzin. Spacery odbędą się bez względu na pogodę. Trzeba pamiętać o dostosowaniu ubioru do panującej aury i ewentualnie zabranie ze sobą parasola bądź płaszcza przeciwdeszczowego.

Monika Zysk
24@bialystokonline.pl

1533 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39