Beztresowe rozpoczęcie roku szkolnego

2010.09.01 00:00
Tradycyjnie 1 września we wszystkich przedszkolach, szkołach podstawowych,gimnazjach i liceach rozpoczął się rok szkolny 2010/2011. Kilka dni przed końcem wakacji, Społeczne Gimnazjum nr 8 zorganizowało szkolny biwak integracyjny.
Beztresowe rozpoczęcie roku szkolnego
Fot: Zespół Szkół Społecznych STO
Pasowanie na ucznia podczas ubiegłorocznego biwaku integracyjnego

- Nowa szkoła, nowi ludzie, niepewność - rozpoczęciu roku szkolnego zawsze towarzyszy trema, zwłaszcza, jeśli chodzi o pierwszy rok nauki - mówi Marek Dobrowolski, przyjęty do I klasy Społecznego Gimnazjum nr 8 przy ul. Fabrycznej. - Kiedy dowiedziałem się, że moja nowa szkoła organizuje biwak integracyjny, gdzie będą nie tylko "pierwszaki" z gimnazjum, ale także nasi licealiści i wychowawcy uznałem, że to bardzo dobry pomysł. Tym bardziej, że zapowiadała się także świetna zabawa. I nie zawiodłem się.

Zespół Szkół Społecznych STO przy Fabrycznej organizuje dwudniowe integracyjne biwaki od lat. Przygotowują je maturzyści. Kiedyś taki wypad zorganizował nasz absolwent - Szymon Hołownia, wtedy przewodniczący samorządu uczniowskiego - mówi dyrektor ZSS, Ewa Drozdowska. Takie jest założenie, by licealiści, którzy kończą edukację w naszej szkole, wprowadzali do niej tych, którzy te naukę rozpoczynają. To sprawdzony sposób, by uczniowie poznali nas, a my ich.

Co roku obóz odbywa się pod innym hasłem. Tym razem młodzież cofnęła się do Epoki Lodowcowej. W programie były m.in.: nauka krzesania ognia, tropienia zwierząt i poznawanie technik łowieckich. Uczestnicy mieli otrzęsiny i zostali pasowani na członków szkolnej społeczności . W ramach biwaku integracyjnego odbył się także rejs statkiem po augustowskich jeziorach, zwiedzanie twierdzy w Osowcu i wizyta w parku linowym w Augustowie.

- Mnóstwo wrażeń i niezapomniane przeżycia - komentują uczestnicy. Na rozpoczęcie roku przyszli zgraną paczką, a szkoła już im się podoba.

MAG

1823 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39