Bezzwrotna pomoc dla przedsiębiorców. Ponad 7 mln zł trafi do podlaskich firm

2021.05.20 16:00
W czwartek (20.05) zarząd województwa podlaskiego rozdał po raz trzeci dotacje na kapitał obrotowy. Tym razem środki europejskie otrzyma 200 przedsiębiorstw.
Bezzwrotna pomoc dla przedsiębiorców. Ponad 7 mln zł trafi do podlaskich firm
Fot: Malwina Witkowska

Kolejne firmy otrzymały wsparcie w konkursie na dofinansowanie kapitału obrotowego, czyli działalności bieżącej. Decyzją zarządu województwa, w ramach trzeciej transzy Podlaskiego Pakietu Gospodarczego aż 200 przedsiębiorstw otrzyma w sumie 6,8 mln zł.

W pierwszej kolejności dotacje otrzymały firmy, które wykazały największy spadek przychodów - wówczas do 325 firm trafiło w kwietniu 8,8 mln zł. Na początku maja zarząd zatwierdził drugą listę wniosków, gdzie do 400 firm trafiło niemal 12,2 mln zł.

- Dotacje w ramach tego konkursu wynoszą już łącznie 28 mln zł, a skorzysta z nich 925 przedsiębiorstw. To wsparcie poprawi kondycję gospodarczą firm, które ucierpiały na skutek pandemii, pomoże podlaskim przedsiębiorstwom wyrównać straty wynikające ze spadku przychodów. Chcemy, jak najszybciej wypłacić przyznane dotacje, dlatego na bieżąco podpisujemy umowy z przedsiębiorcami. Oprócz tego w najbliższym czasie planujemy również dofinansować projekty firm, które zanotowały nieco niższe niż 60-procentowe spadki obrotów - tłumaczy marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.

Firmy, które otrzymały pomoc, wzięły udział w konkursie na jednorazową i bezzwrotną dotację z funduszy europejskich na kapitał obrotowy. Był on skierowany do mikro- i małych firm, a także osób prowadzących samodzielnie działalność gospodarczą, których sytuacja pogorszyła się w związku z pandemią COVID-19.

Konkurs stanowi trzecią część Podlaskiego Pakietu Gospodarczego. Do tej pory przedsiębiorcy otrzymali blisko 218 mln zł, a z różnych form pomocy skorzystało około 11 tys. firm.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1673 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39