Białe Niedźwiedzie na turnieju kwalifikacyjnym do Mistrzostw Świata Muaythai w Bangkoku

2010.09.20 00:00
Z Polskiego Stowarzyszenia Shindokai Karate i Białostockiego Klubu Muaythai do turnieju kwalifikacyjnego, dającego możliwość bycia w kadrze Polski na Mistrzostwa Świata Muaythai IFMA, które odbędą się na przełomie listopada i grudnia w stolicy Tajlandii - Bangkoku zostało dopuszczonych 2 zawodników.
Białe Niedźwiedzie na turnieju kwalifikacyjnym  do Mistrzostw Świata Muaythai w Bangkoku
Fot: Cezary Makowski

Adam Sadowski ( 67 kg senior ) stoczył wyrównany trzy rundowy pojedynek, lecz niestety przegrał decyzją sędziów na punkty i nie zdobył tym razem kwalifikacji ( w maju 2010 reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy Muaythai IFMA w Rzymie ).

Cezary Zugaj ( 60 kg junior ) nie dał szans swojemu przeciwnikowi z Krakowa
i w pięknym stylu zdobył prawo reprezentowania Polski w Tajlandii ( też był w kadrze Polski w maju 2010 na Mistrzostwach Europy Muaythai IFMA w Rzymie ).

Jeszcze 2 białostockich zawodników z klubu Husarz Białystok dostało prawo uczestnictwa w tym turnieju. Bartosz Botwina ( 63,5 kg senior ) główny faworyt tej kategorii w Polsce po pięknej walce ( ku zdziwieniu zawodników i publiczności )przegrał z zawodnikiem gospodarzy Grzegorzem Ochlikiem.

Następnym zawodnikiem z Białegostoku był Jarosław Dobosz, który miał walczyć w wadze 60 kg senior, lecz z powodu małego przekroczenia limitu wystąpił w wadze 63,5 kg senior. Odbył trzy wspaniałe pojedynki i w finale w 4-rundowego pojedynku, w pięknym stylu odebrał kwalifikację do Mistrzostw Świata dla zawodnika gospodarzy Grzegorza Ochlika, który wygrał wcześniej z Bartoszem Botwiną.

- W imieniu Polskiego Stowarzyszenia Shindokai Karate i Białostockiego Klubu Muaythai zwracam się z olbrzymią prośbą do osób fizycznych i prawnych chcących promować białostocki sport o pomoc finansową, aby zawodnicy z Białegostoku mogli reprezentować Polskę w Mistrzostwach Świata Muaythai IFMA w Tajlandii. Jest to impreza najwyższej rangi, odbywa się podczas urodzin Króla Tajlandii i najbardziej prestiżowa w tej sztuce walki na świecie - apeluje sensei Cezary Zugaj.