Białoruska potańcówka i warsztaty tańców

2018.09.14 12:46
Nie tylko potańcówka, ale też warsztaty tańców odbędą się w sobotę (15.09) w Hajnówce.
Białoruska potańcówka i warsztaty tańców
Fot: M. Dowbysz
Dawid Szymczuk Band

Wieczór świetnej muzyki zapewnią Dawid Szymczuk Band i białoruski zespół Guda, który oprócz występu poprowadzi również warsztaty tańca. Zabawa odbędzie się przy dworcu kolejowym w Hajnówce. Start o godz. 19.07, wstęp wolny.

Przed zabawą można też wziąć udział w wydarzeniu "Wyspy Kultury - Kultura w Drodze". W programie: familijne spektakle, warsztaty tworzenia mobilnej wystawy "Historie utkane z nici", a także otwarcie i prezentacja projektu "Hajnówka Centralna". Zobaczyć można także polsko-hiszpańsko-włosko-ukrański spektakl "Sen Księżyca", który A3Teatr zagra w mega jurcie przed dworcem.

"Wyspy Kultury" to rodzaj taboru artystycznego. Dlaczego Wyspy? Wyobraźmy sobie, że w zwyczajnej miejscowości pojawia się wyjątkowa grupa artystów, rozstawia kolorowy namiot, do którego zaprasza mieszkańców na spotkanie ze sztuką. "Wyspy Kultury" to impuls do integracji lokalnych społeczności w każdym wieku oraz przestrzeń przenikania się teatru, edukacji, cyrku, atmosfery twórczości, żywiołów zabawy i sztuki. Spotkania w plenerowych warunkach na terenie pełnego uroków Województwa Podlaskiego.

- Oczywiście wiemy, że kolorowy namiot kojarzony jest z cyrkiem, ale "Wyspy" nie są cyrkiem. Namiot kształtem przywodzi na myśl właśnie wyspę - miejsce przyjazne, bezpieczne. To metafora, ale także impuls, by coś odświeżyć, ożywić - tłumaczą pomysłodawcy przedsięwzięcia.

Szczegóły: Potańcouka Aksamitny Letni Wieczar

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1540 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39