Białostoccy policjanci dbają o bezpieczeństwo pieszych

2017.03.15 17:29
Białostoccy policjanci prowadzą działania ukierunkowane na bezpieczeństwo pieszych. Mundurowi sprawdzają, w jaki sposób piesi poruszają się po drogach oraz jak zachowują się kierowcy w pobliżu przejść dla pieszych.
Białostoccy policjanci dbają o bezpieczeństwo pieszych
Fot: Monika Zysk

W ostatnich dniach na terenie Białegostoku doszło do kilku potrąceń pieszych. Mając na uwadze zapewnienie bezpieczeństwa tej grupie, białostoccy policjanci we wtorek (14.03) od wczesnych godzin porannych prowadzili działania ukierunkowane na niechronionych uczestników ruchu.

Prawie 40 funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku wzięło udział w akcji, która swoim zasięgiem objęła cały powiat białostocki. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na niezgodne z prawem zachowania pieszych oraz sprawdzali, jak zachowują się kierowcy w pobliżu przejść dla pieszych.

Największą ilość wykroczeń popełnili piesi, a najczęstszym ich przewinieniem było przechodzenie w miejscu niedozwolonym. W przypadku kierowców było to nieprawidłowe pokonywanie przejścia.

W trakcie działań policjanci około godz. 21.00 zatrzymali do kontroli 21-letniego obywatela Ukrainy. Jak wykazał pomiar prędkości, mężczyzna volkswagenem jechał ul. Zabłudowską 107 km/h, tym samym przekraczając dozwoloną w tym miejscu prędkość o 57 km/h. Za popełnione wykroczenie młody mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 400 zł, zostało mu także zabrane prawo jazdy.

Monika Zysk
monika.zysk@bialystokonline.pl

1600 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39