Białostoccy sportowcy jadą na zimowe igrzyska. Prezydent życzył połamania łyżew [ZDJĘCIA]

2022.01.24 13:08
4 lutego, w Pekinie, rozpoczną się XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Na imprezie tej nie zabraknie zawodników z Białegostoku. W poniedziałek (24 stycznia) ze sportowcami udającymi się do Chin spotkał się prezydent stolicy Podlasia - Tadeusz Truskolaski.
Białostoccy sportowcy jadą na zimowe igrzyska. Prezydent życzył połamania łyżew [ZDJĘCIA]
Fot: Redakcja BiałystokOnline

Białystok i short-track, czyli para bardzo dobrana

Do startu zimowych igrzysk pozostały już niespełna 2 tygodnie. Sportowcy powoli szykują się więc do wylotu, dlatego końcówka stycznia to ostatni moment, by olimpijczykom osobiście życzyć jak najlepszych startów. Do takiego samego wniosku doszedł Tadeusz Truskolaski.

- Z wielką radością przyszedłem na lodowisko miejskie, bo dzisiaj jest ceremonia pożegnania naszych olimpijczyków. Ta wspaniała szóstka, bo piątka zawodników i pani trener, wyjeżdża na igrzyska olimpijskie do Pekinu, które ruszają 4 lutego i potrwają do 20 lutego. Tak naprawdę prawie cała kadra Polski w short-tracku to są białostoczanki i białostoczanie. Jesteśmy tutaj, by życzyć państwu połamania łyżew. Będziemy trzymać kciuki, będziemy oglądać sportowe wyczyny i życzę też szczęścia, bo w tej dyscyplinie jest ono niezwykle potrzebne, ponieważ o wyniku decydują tutaj setne części sekundy - mówił na spotkaniu z olimpijczykami prezydent Białegostoku.

Kwalifikacyjne biegi już 5 lutego

Do Pekinu udadzą się Natalia Maliszewska, Patrycja Maliszewska, Łukasz Kuczyński, Michał Niewiński oraz Gabriela Topolska (rezerwowa), jak też Urszula Kamińska, która pełni funkcję trenera kadry.

- Jeszcze nie jestem spakowana, ale już jutro wyjeżdżamy do Warszawy i stamtąd wylatujemy do Pekinu. Na razie jestem myślami tutaj, jeszcze na spokojnie daję sobie czas, aby odetchnąć po ciężkim 4-tygodniowym obozie. Ogólnie już nie mogę się doczekać tego, aż będę na miejscu, bo chciałabym zobaczyć, jak to wszystko będzie wyglądać. Byliśmy już tam w Pekinie i myślę, że zostawiliśmy tam dużo miłych wspomnień, więc mam nadzieję, że te wspomnienia będą nam towarzyszyły do samego końca - mówi Natalia Maliszewska, czyli jedna z faworytek do medalu w zmaganiach łyżwiarek szybkich na dystansie 500 m.

O konkretnych celach białostoccy olimpijczycy rozmawiają raczej ostrożnie. Chcą oni przede wszystkim dobrze wykonać swoją pracę, a dopiero później patrzeć na osiągnięte miejsce.

- Każdy z nas ma swoje cele, swoje marzenia. Wiemy, że presja nie jest wskazana, więc wydaje mi się, że każdy skupia się na tym, co może zrobić najlepszego. Dobra jazda i spokój to jest coś, co może nam przynieść radość, a co za tym idzie dobre wyniki - dodaje Patrycja Maliszewska.

Pierwsze olimpijskie starty z udziałem białostockich łyżwiarzy szybkich będzie można zobaczyć już na samym początku igrzysk, konkretnie 5 lutego. Warto dodać, że w Chinach ujrzymy też Nikolę Mazur. Pochodząca ze stolicy Podlasia zawodniczka nie brała udziału w poniedziałkowym spotkaniu, gdyż obecnie reprezentuje ona barwy klubu Stoczniowiec Gdańsk.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

349 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39