Białostoccy sportowcy otrzymali 70 tys. zł

2018.07.18 16:37
Prezydent Białegostoku - Tadeusz Truskolaski - nagrodził 22 lokalnych sportowców za wybitne wyniki osiągnięte w 2017 r. Do wyróżnionych osób trafiło łącznie 70 tys. zł.
Białostoccy sportowcy otrzymali 70 tys. zł
Fot: Rafał Żuk

Były sukcesy, są nagrody

Sportowcy finansowe wynagrodzenie za trud wkładany w treningi otrzymują nie tylko poprzez podpisywanie umów sponsorskich czy też zajmowanie wysokich - premiowanych zastrzykiem gotówki - miejsc na renomowanych zawodach. Wsparcie pieniężne co jakiś czas oferują też władze Białegostoku, które w taki sposób dziękują za reklamę miasta w Polsce i na świecie.

W środę (18.07) - w Pałacyku Gościnnym - miało właśnie miejsce jedno z takich spotkań, na którym grupa wybranych osób odebrała listy gratulacyjne, pamiątkowe statuetki i nagrody pieniężne w przedziale 2-6 tys. zł. I tak w gronie szczęśliwców, którzy w minionym roku w sposób szczególny reprezentowali Białystok na różnego rodzaju imprezach sportowych, znaleźli się m.in. tacy zawodnicy, jak: Damian Czykier, Katarzyna Rutkowska, Daria Zabawska, Klaudia Kardasz, Urszula Kurzyna, Robert Cybulski, Patrycja Borys czy Aleksandra Goszczyńska. Nie zabrakło również wyróżnień dla trenerów, choć największe laury zebrali ci, którzy zostali docenieni za całokształt działalności sportowej, czyli Ryszard Dargiewicz i Mieczysław Sutyniec.

- Mnie osobiście cieszy przede wszystkim fakt, że aż 9 nagrodzonych osób to młodzi sportowcy, czyli zawodnicy, przed którymi jest przyszłość, którzy mają swoje ambicje i marzenia. Liczba zgłoszonych była prawie dwa razy większa od liczby nagrodzonych, dlatego kapituła miała twardy orzech do zgryzienia - powiedział Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku.

Stolica Podlasia na 8. miejscu

O tym, że Białystok ma wielu utalentowanych, młodych sportowców świadczy też fakt, że w ogólnopolskim Systemie Sportu Młodzieżowego za 2017 r. białostockie kluby sportowe i zawodnicy ze stolicy Podlasia znaleźli się w krajowym czubie. Na 919 gmin nasze miasto zajęło miejsce numer 8. Najwięcej punktów do klasyfikacji dały takie ekipy, jak ŁKS Juvenia Białystok (short-track), KS Podlasie Białystok (lekkoatletyka) i UKS Kaliber Białystok (strzelectwo sportowe).

Choć prezydent Białegostoku zaznaczył, że przyznane sumy nie należą do najwyższych, to jednak dla sportowców są one nie do pogardzenia. W imieniu wyróżnionych na podziękowania zdecydował się Dariusz Czykier.

- Pewnie wiele osób jest w takiej sytuacji, jak ja, że otrzymuje wsparcie z rąk prezydenta od początków kariery, za co jesteśmy wdzięczni. Cieszymy się, że nasza praca jest doceniana - oznajmił uczestnik niedawnego Pucharu Świata w Londynie, który pomógł narodowej drużynie zająć wysokie 2. miejsce.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1069 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39