Białostocka firma Barter SA inwestuje miliony w segment LPG

2015.01.29 00:00
Coraz więcej podlaskich firm dynamicznie się rozwija, odnosząc sukcesy nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Dzieje się tak m.in. za sprawą dużych inwestycji.
Białostocka firma Barter SA inwestuje miliony w segment LPG
Fot: Barter SA
Białostocka firma wydaje miliony na swój rozwój

Barter SA postanowiło wzmocnić swoją pozycję jeśli chodzi o import i dystrybucję LPG i węgla kamiennego. Wysokie dochody, jakie przynosi ten dział, sprawiły, iż postanowiono zainwestować kolejne miliony złotych w jego rozwój.

- Sektor LPG to nadal najbardziej efektywna forma działalności firmy. Wygenerowane przez ten dział obroty wyniosły w 2014 r. blisko 800 milionów złotych – mówi Joanna Pietraszewska, dyrektor ds. hurtu i autogazu Barter SA.

W związku z tym firma postanowiła rozbudować flotę do transportu gazu. Inwestycja w wynajem ciągników do cystern i przewozu butli LPG wyniosła 5,5 mln zł.

Aktualnie firma dostarcza autogaz do takich sieci paliwowych jak: Lotos, Lukoil, Auchan, Anwim czy Carrefour. Niebawem będzie obsługiwała kolejną dużą sieć paliwową, jednak na razie nie chce ujawniać jej nazwy.

Firma istnieje od 1999 roku. W jej strukturze działają aktualnie cztery rozlewnie gazu LPG, ma także kilka tysięcy punktów sprzedaży gazu w butlach.
- Z roku na rok umacniamy swoją pozycję w rankingach, co jest pochodną bardzo dobrego rozpoznawania potrzeb klientów i zaangażowania załogi w realizację misji firmy - mówi prezes Barter SA Bogdan Rogaski.

Justyna Kozicka
justyna.k@bialystokonline.pl

1313 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39