Białostocka Karta Miejska na legitymacjach studenckich

2011.01.19 00:00
By jeździć komunikacją miejską już nie będzie potrzebny bilet papierowy. Trwa właśnie nabór wniosków o wydanie elektronicznych kart miejskich. Kart nie będą jednak potrzebowali studenci Politechniki Białostockiej - bilet będzie zapisany na ich legitymacjach.
Białostocka Karta Miejska na legitymacjach studenckich
Białostocka Karta Miejska, na której znajdzie się bilet. Nie będą potrzebowali jej studenci PB

- Władze Politechniki Białostockiej wyraziły zgodę na wykorzystanie legitymacji studentów tej uczelni jako nośnika Białostockiej Karty Miejskiej - poinformowała Białostocka Komunikacja Miejska.

W najbliższym czasie (najprawdopodobniej w lutym) w siedzibie BKM będzie trwało dopisywanie karty miejskiej na legitymacjach studentów PB. Tym samym żacy z tej uczelni nie powinni składać wniosków o wydanie karty. Pospieszyć się natomiast powinni wszyscy inni pasażerowie - nowinka ma zacząć działać najpóźniej w marcu i wraz z nią znikną papierowe bilety miesięczne czy trzymiesięczne. W użytku pozostaną natomiast bilety jednorazowe, dobowe i weekendowe.

Elektroniczne legitymacje z uczelni białostockich zostały poddane testom, które wstępnie wskazują, że także legitymacje studentów Uniwersytetu w Białymstoku, Uniwersytetu Medycznego oraz Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania mogą służyć jako nośnik biletu elektronicznego. Jednak to od decyzji tych uczelni zależy, czy funkcja ta znajdzie się na legitymacji studenckiej.

W niektórych autobusach już są zainstalowane nowe czytniki, a na przystankach kolejna nowość - elektroniczne rozkłady jazdy. Na razie jeszcze nie działają.

E.S.

1042 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39