Białostocka Liga Sportu. Poznaliśmy zwycięzców w dwóch dyscyplinach

2021.12.22 12:00
Końcówka 2021 r. przyniosła kluczowe rozstrzygnięcia w dwóch dyscyplinach, które są częścią białostockich rozgrywek w grach zespołowych. Zmagania zakończyli koszykarze i tenisiści.
Fot: BOSiR

Tenisiści już po sezonie

Zapadły ważne rozstrzygnięcia w Białostockiej Lidze Sportu. Jako pierwsi swoją rywalizację zakończyli tenisiści stołowi. Mistrzostwo I ligi przypadło drużynie Rodmar. Na 2. pozycji uplasował się zespół AdlerAgro MOAK Wasilków, zaś na najniższym stopniu podium stanęła ekipa KTS Wysokie Mazowieckie. KTS swój sukces przypieczętował, wygrywając 11:3 zaległy, bezpośredni pojedynek z walcząca również o "pudło" drużyną Dream Team. MVP rozgrywek wybrany został Marcin Chwojko (Rodmar), natomiast w klasyfikacji par deblowych zwyciężyli Mirosław Łukaszuk i Jan Sawoniuk (AdlerAgro MOAK Wasilków).

W II lidze walka również była zacięta. W meczu o 1. lokatę spotkały się zespoły Jaronati i Topspin. Stworzyły one świetne i wyrównane widowisko godne wielkiego finału. Wynik końcowy to 7:7, jednak w setach minimalnie lepsza okazała się ekipa Topspin (28:26) i to ona wygrała II-ligowe zmagania. 3. miejsce - po zwycięstwie 9:5 nad Promieniem Mońki I - przypadło Jagodziankom. W rankingu singlowym triumfował Artur Górski (Jaronati), który wspólnie ze swoim kolegą z zespołu Saidim Nizarem zdobył także miano najlepszego deblisty.

Pościg się nie udał

Poznaliśmy już również mistrza BLS w koszykówce. Do końcowej kolejki szanse na tytuł miały Drużyna Rafała i niepokonany w całym sezonie Biawar. Obie te ekipy spotkały się w bezpośrednim, ostatnim ligowym meczu, dzięki czemu finisz rozgrywek był naprawdę emocjonujący. Przez większą część spotkania utrzymywała się kilkupunktowa przewaga Biawaru. Drużyna Rafała, głównie dzięki rzutom za 3, w końcówce dogoniła rywala, ale do dogrywki nie doszło. Pewniejszą rękę w ostatnich sekundach mieli bowiem gracze Biawaru i to oni po końcowej syrenie zaprezentowali taniec zwycięzców. Z takiego rozstrzygnięcia ucieszyli się też zawodnicy zespołu Colosseum Kompleks Kulturystyczny. Dało ono bowiem tej drużynie 2. miejsce w tabeli. "Kulturyści" mieli tyle samo punktów, co "Rafały", ale legitymowali się lepszym bilansem w bezpośredniej rywalizacji.

Jeżeli chodzi o inne gry zespołowe, to we wtorek (21.12) miał się odbyć finałowy bój w siatkarskim Pucharze Ligi BLS. Po dwóch stronach siatki stanęły zespoły, które już znają smak zwycięstwa w tych rozgrywkach. Wersal wygrał I edycję w sezonie 2011/2012, zaś Oldboje triumfowali w II odsłonie (2012/2013) i IX (2019/2020). Najwięcej razy, bo aż 3-krotnie, po puchar sięgali zawodnicy Yogolandu (2013/2014, 2014/2015, 2016/2017).

Z kolei Piłkarska Liga Halowa jest na półmetku. Teraz miłośnicy tej dyscypliny korzystają ze świąteczno-noworocznej przerwy. Do rywalizacji powrócą najprawdopodobniej na początku lutego 2022 r.