Białostocka szkoła w czołówce rankingu Rzeczpospolitej

2015.11.20 00:00
Jedna z białostockich szkół zajęła II miejsce w ogólnopolskim rankingu opublikowanym Rzeczpospolitej.
Białostocka szkoła w czołówce rankingu Rzeczpospolitej
Fot: Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO

Rzeczpospolita opublikowała ogólnopolski ranking "Szkoły kompetencji przyszłości 2015", który przygotowała wraz z fundacją Social Wolves. Ocenionych zostało 150 szkół, których uczniowie najlepiej poradzili sobie z wyzwaniem zarządzania projektem, autoprezentacji czy pracy w zespole. Ranking powstał na podstawie wyników w olimpiadzie "Zwolnienie z teorii", pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. W zmaganiach uczestniczyli uczniowie z 1065 szkół ponadgimnazjalnych.

Na drugim miejscu w rankingu znalazło się Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO przy Fabrycznej w Białymstoku. Szkoła postawiła na integrację międzypokoleniową i przygotowała dwa projekty. Pierwszy to warsztaty z "Szydlingu", czyli kreatywny sposób na spędzanie wolnego czasu. Starsze panie pokazały młodzieży, jak się szydełkuje i dzierga. Druga inicjatywa to koncert przygotowany na wzór popularnego programu telewizyjnego "Mam talent", który jest elementem społecznego projektu "Bezgraniczni Bezwiekowi" realizowanego przez szkolnych wolontariuszy. Dochód ze sprzedaży biletów został przeznaczony na hospicjum w Nowej Woli.

– Młodzież naszego liceum jest niezwykle otwarta na świat, poszukuje wiedzy, chce poznawać ludzi, nie boi się wyzwań i to nie są oklepane słowa slogany, tacy są naprawdę – mówi Ewa Drozdowska, dyrektorka SLO STO przy Fabrycznej. - Olimpiada, gdzie liczy się własny pomysł na rozwiązanie i twórcze niestandardowe podejście do problemu, świetnie pokazuje, że nie żal im czasu na pomoc innym. Szczerze podziwiam młodych, a zwłaszcza tych, którzy zamienili gapienie się w ekran na czynienie świata lepszym – dodała.

Dalsze miejsca w rankingu Rzeczpospolitej, jeśli chodzi o nasz region, zajęły: Technikum nr 4 w Suwałkach (55. miejsce), II LO w Białymstoku (108.) oraz III LO (miejsce 120.).

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1081 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39