Białostocki hotel wyróżniony za design. Zdobył prestiżową nagrodę

2023.04.12 17:28
Hotel Mercure Białystok otrzymał wyróżnienie LIV Hospitality Design Awards, zdobywając główną nagrodę w kategorii Interior Design Hotel – Midscale & Lifestyle.
Białostocki hotel wyróżniony za design. Zdobył prestiżową nagrodę
Fot: Hotel Mercure Białystok

Wnętrza hotelu Mercure Białystok łączą sztukę ludową i barok, a także mozaikę kultur z bogactwem podlaskiej przyrody. Nowoczesna forma oraz prawdziwe designerskie tour de force wiedzie od inspiracji tym, co lokalne, do realizacji wnętrz, w których chce się być.

Projekt przestrzeni wspólnych hotelu wykonany przez zespół studia MIXD pod kierunkiem Piotra Kalinowskiego zdobył nagrodę w kategorii Interior Design Hotel – Midscale & Lifestyle w trzeciej edycji międzynarodowego konkursu LIV Hospitality Design Awards, w której wzięło udział 450 obiektów z 53 krajów. Złożone z 41 profesjonalistów jury w procesie wielorundowych głosowań wyłoniło zwycięskie projekty w kategoriach wnętrz hotelowych i gastronomicznych.

– Wyróżnienie wnętrz Mercure Białystok przez jury LIV Hospitality Design Awards to dla nas nie tylko wielki zaszczyt, lecz także dowód, że wybraliśmy słuszny kierunek dla wystroju hotelu. Powierzając projekt konceptu wnętrz studiu MIXD, chcieliśmy wykorzystać potencjał filozofii marki Mercure do maksimum, łącząc zamiłowanie do lokalności z nowoczesnością. Naszym celem było stworzenie wnętrz czerpiących z kulturowego i naturalnego piękna regionu przy zachowaniu funkcjonalności i komfortu. Cieszymy się, że nasze pomysły znalazły aprobatę gości, a także ekspertów z całego świata, co doskonale oddaje nagroda LIV Hospitality Design Awards – mówi Małgorzata Kalinowska-Klimek, Vice President Franchise Operation Eastern Europe.

Najważniejsze źródło inspiracji dla wystroju hotelu Mercure Białystok stanowi dzika przyroda Podlasia, a w szczególności Puszcza Białowieska i Biebrzański Park Narodowy. Świadczą o tym: dominujące barwy zieleni, gra świateł i cieni, które naśladują leśne prześwity, lustro imitujące meandry Biebrzy, a także podwieszona pod sufitem restauracji figura majestatycznego żubra.

Wnętrza w umiejętny i wyrafinowany sposób łączą elementy czerpane z lokalnego dziedzictwa kulturowego. Monumentalny barok pałacu Branickich, różnorodność architektoniczna okolicznych synagog, cerkwi i kościołów, orientalne wpływy i zabytki sztuki ludowej – elegancja, eklektyzm i tajemnica spotykają się w hotelowych przestrzeniach z naturą, by stworzyć organiczną całość zaprojektowaną z myślą o biznesie i wypoczynku na światowym poziomie.

Czterogwiazdkowy hotel Mercure Białystok oferuje 92 stylowe pokoje w sercu Podlasia. Obiekt znajduje się przy ul. Hetmańskiej 46, w zacisznej okolicy nieopodal centrum miasta oraz szlaków komunikacyjnych wiodących bezpośrednio do najważniejszych punktów na biznesowej i kulturalnej mapie regionu. Do dyspozycji gości jest restauracja, bar, strefa fitness, zewnętrzny oraz podziemny parking, a także przestrzeń konferencyjno-bankietowa o powierzchni 200 m2, która pomieści wydarzenia dla nawet 160 uczestników.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1187 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39