Białostocki klub zagra w finale. W przypadku zwycięstwa pojawi się szansa na Ekstraligę

2021.06.17 10:16
Drużyna Rugby Białystok notuje bardzo udany sezon. Podlasian od wygrania I ligi dzieli już tylko jeden mecz. W najważniejszym pojedynku rywalem ekipy z północno-wschodniej Polski będzie klub Posnania Poznań.
Białostocki klub zagra w finale. W przypadku zwycięstwa pojawi się szansa na Ekstraligę
Fot: Rugby Białystok

Drużyna Rugby Białystok w zasadniczej części sezonu wygrała wszystkie swoje spotkania. 10 triumfów z rzędu to bilans, który robi wrażenie, ale na tym zespół z Podlasia nie poprzestał. I-ligowy klub z północno-wschodniej Polski zwyciężył też w meczu fazy play-off z AZS-em AWF Warszawa (66:14), dzięki czemu ekipa Rugby Białystok stanie przed szansą wygrania zmagań oznaczonych jako 2020/2021.

Teraz, w decydującym starciu, przeciwnikiem Podlasian będzie Posnania Poznań, która to w sezonie zasadniczym zanotowała 8 zwycięstw i zaliczyła 2 porażki (obie z Rugby Białystok), a w kolejnej fazie rozgrywek rozbiła warszawski AZS 99:0.

Jeżeli białostoczanie w finałowym meczu pokonają zespół z Poznania, to zgarną oni mistrzostwo I ligi oraz otrzymają możliwość stoczenia pojedynku barażowego o wejście do najwyższej klasy rozgrywkowej, którą jest Ekstraliga Rugby.

Finałowe spotkanie między Rugby Białystok a Posnanią Poznań rozegrane zostanie w najbliższą niedzielę (20.06) o godz. 13.30 na bocznym boisku stadionu miejskiego (ul. Słoneczna). Wstęp na mecz jest darmowy.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1760 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39