Białostocki medyk oblegany. Które kierunki cieszą się największym zainteresowaniem?

2018.07.23 12:49
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku podsumował już tegoroczną rekrutację. Chętnych miał naprawdę wielu.
Białostocki medyk oblegany. Które kierunki cieszą się największym zainteresowaniem?
Fot: M. Zysk

Dobiegła końca rekrutacja na studia stacjonarne pierwszego stopnia i jednolite magisterskie na Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Chętnych było naprawdę wielu. Łącznie wpłynęło 7,5 tys. zgłoszeń.

Najwięcej osób zdecydowało się aplikować na kierunki: lekarski, lekarsko-dentystyczny oraz farmację. Najliczniejszych kandydatów – aż 19 na 1 miejsce - miał kierunek lekarsko-dentystyczny. Poza tym sporo zgłoszeń było też na dietetykę, analityka medycznego, kosmetologię i fizjoterapię.

Łącznie przygotowano 1100 miejsc na studiach stacjonarnych i 180 na studiach niestacjonarnych.

Rekrutacja na studia niestacjonarne ruszy 9 sierpnia.

Białostocki medyk przypomina też, iż w najbliższym roku akademickim zostanie uruchomiony po raz pierwszy Fundusz Stypendialny UMB dla najlepszych maturzystów. Stypendium może być przyznane studentowi I roku jednolitych studiów magisterskich lub I stopnia UMB, który rozpoczął naukę w roku uzyskania świadectwa dojrzałości i uzyskał co najmniej 90% punktów możliwych do zdobycia na poziomie rozszerzonym (dotyczy to przedmiotów branych pod uwagę podczas rekrutacji na uczelnię).

Białostocki medyk ma także w planach uruchomić położnictwo pomostowe. Jest to oferta skierowana do osób, które mają zdany egzamin maturalny i są absolwentami szkoły policealnej lub pomaturalnej, która kształci w zawodzie położnej. Rekrutacja jest zaplanowana na sierpień.

Szczegóły dotyczące naboru są dostępne w Biurze Promocji i Rekrutacji UMB – tel. 85 748 5473.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1267 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39