Białostocki WORD przeprowadzi kolejny ważny egzamin

2022.05.12 10:20
Między 10 a 12 czerwca w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Białymstoku odbędzie się pierwszy w tym roku egzamin dla kandydatów na egzaminatorów.
Białostocki WORD przeprowadzi kolejny ważny egzamin
Fot: WORD Białystok

W ubiegłym roku Białystok pierwszy raz od 11 lat gościł ministerialną komisję egzaminacyjną i przyszłych egzaminatorów. Wówczas kandydaci chwalili stolicę Podlasia za przyjazną infrastrukturę drogową, miłą atmosferę, pojazdy oraz duże możliwości do ćwiczenia na samochodach WORD-u. Ośrodek, specjalnie dla kandydatów, zmienił terminy egzaminowania na prawo jazdy tak, aby plac i pojazdy były częściej dostępne.

- Możliwość praktycznych ćwiczeń na naszych pojazdach jest o tyle istotna, że na ministerialnym egzaminie kandydaci zdają tymi samymi autami. Dodatkowo w tym roku wybór pojazdów jest rekordowy. Niedawno przyjechały do nas trzy nowe samochody KIA Rio, a przypominam że na kategorię B dysponujemy też hyundaiem i20, toyotą yaris i fiatem punto, czyli wszystkimi najpopularniejszymi markami. W kategorii A od zeszłego roku mamy także yamahę MT-07. Białystok był bardzo gościnny, zapewne dlatego, że każdy z pozycji własnego fotela może zapoznać się z infrastrukturą miasta dzięki naszym materiałom na kanale YouTube. Na samym egzaminie zadbano o catering i napoje dla oczekujących kandydatów na egzaminatorów - mówi Przemysław Sarosiek, dyrektor mieszczącego się przy ul. Wiewiórczej WORD-u.

Nasze miasto rok temu okazało się szczęśliwe dla kandydatów, bo aż 22% osób wyjechało z wynikiem pozytywnym. To sporo, gdyż przeciętna zdawalność to około 10-15%. Tym razem, z racji rejonizacji, w stolicy Podlasia zdawać będą osoby tylko z części Polski. Mowa tu o takich województwach jak: kujawsko-pomorskie, łódzkie, mazowieckie, podlaskie, pomorskie, warmińsko-mazurskie, wielkopolskie i zachodniopomorskie. Tegoroczny egzamin ma być szczególny, ponieważ kandydaci będą zdawali na nowym systemie informatycznym (podobnym do tego, który obowiązuje na egzaminach na prawo jazdy).

Egzamin w Białymstoku to dobra wiadomość dla wszystkich egzaminatorów, którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje oraz kandydatów do tego zawodu z województwa podlaskiego. Do 2021 r. takie osoby musiały jeździć po odpowiednie uprawienia dość daleko, m.in. do Gdańska, Częstochowy i Rzeszowa.

- To duże wyróżnienie i będziemy bardzo się starać, aby znów zorganizować egzamin na najwyższym poziomie, aby komisja weryfikacyjna i egzaminowani dobrze wspominali Białystok. Zapisy na jazdy doszkalające zostały już uruchomione i w razie dużego zainteresowania dostosujemy grafiki egzaminowania dla kandydatów na prawo jazdy do potrzeb przyszłych egzaminatorów - deklaruje Przemysław Sarosiek.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

982 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39