Białostockie imprezy z okazji Dnia Kobiet. Co w harmonogramie? [LISTA]

2024.03.06 11:53
W piątek (8 marca) przypada tegoroczny Dzień Kobiet. Z tej okazji białostockie ośrodki kultury przygotowały różnorodne imprezy skierowane do kobiet. Spektakl, seans filmowy, a może wspólne warsztaty? Dla każdej z Pań znajdzie się coś odpowiedniego!
Białostockie imprezy z okazji Dnia Kobiet. Co w harmonogramie? [LISTA]
Fot: Pixabay.com

PIĄTEK, 8 marca

Show taneczno-wokalne "Life is a Cabaret" - PREMIERA

Na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej zostanie zaprezentowane zupełnie nowe, show taneczno-wokalne "Life is a Cabaret". To najnowsza produkcja sceniczna twórców Broadway Dance Club. Jest to widowisko, które łączy muzykę, śpiew i popisowe choreografie. Na scenie wystąpi ponad 30 artystów. Będzie dynamiczne tango, rytmiczna samba brazylijska, eleganckie fokstroty, swingowe charlestony, zmysłowa bossa nova i spektakularne tańce z piórami.

Więcej informacji: Show taneczno-wokalne "Life is a Cabaret"


Dzień Kobiet: "Bulion i inne namiętności"

W Kinie Forum odbędzie się projekcja filmu "Bulion i inne namiętności". Akcja produkcji osadzona jest w drugiej połowie XIX wieku. Znakomita kucharka Eugénie i znany smakosz, gastronom Dodin, od dwudziestu lat wspólnie tworzą wykwintne dania, komponują przepisy i organizują wielkie przyjęcia. Ich komunikacja odbywa się głównie poprzez potrawy, które przygotowują - od wspaniałych bulionów, przez aromatyczne sosy, po delikatne przepiórki, wykwintne turboty, świeże warzywa z własnego ogrodu, aż po spektakularne desery. Świat, który wspólnie kreują, staje się oparciem w najtrudniejszych momentach życia.

Więcej informacji: Dzień Kobiet: "Bulion i inne namiętności"


Spektakl na Dzień Kobiet: "Dobranoc, Panowie!"

W Nie Teatrze zostanie zaprezentowany spektakl "Dobranoc, Panowie!". To błyskotliwa, pełna humoru i zwrotów akcji opowieści o trzech przyjaciółkach. Sztuka odważnie stawia tezę, że w obliczu niestałości relacji damsko-męskich, jedyna rzecz, której nie sposób podważyć to siła kobiecej przyjaźni. To opowieść o kobiecej solidarności i wsparciu na drodze do poszukiwania prawdziwej i szczerej miłości. Występują: Ania Łada, Magda Oleksiewicz i Monika Pawlik.

Więcej informacji: Spektakl na Dzień Kobiet: "Dobranoc, Panowie!"


Spektakl "Szwagierki" Teatru Dramatycznego w Białymstoku

W Auli Wydziału Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku odbędzie się prezentacja musicalu "Szwagierki" Teatru Dramatycznego w Białymstoku. To spektakl muzyczny, ukazujący wielowymiarowe postaci kobiece, czternaście "przyjaciółek" zamkniętych w klaustrofobicznej przestrzeni codzienności symbolicznej kuchni. Sztuka powstała w reżyserii Michała Znanieckiego.

Więcej informacji: Spektakl dla kobiet z kobietami. Nadchodzi premiera "Szwagierek"


Wieczór kabaretowo-koncertowy z okazji Dnia Kobiet: "Kuźnia Tomasza"

W 6-ścianie odbędzie się wieczór kabaretowo-koncertowy, na którym wystąpi "Kuźnia Tomasza". To autorski projekt powstały z miłości do muzyki i realizacji marzeń artystycznych. W skład grupy wchodzą osoby, które tworzą wyjątkowo klimatyczne melodie oraz charakterystyczne aranżacje instrumentalno-wokalne. Zespół tworzy nietuzinkowy klimat w gatunku folkowym, piosenką kabaretową, aktorską, poprzez poezję śpiewaną, nawiązującym tym samym do regionalnych tradycji kulturowych. Autorem tekstów i muzyki jest Tomasz Brudnowski.

Więcej informacji: Wieczór kabaretowo-koncertowy z okazji Dnia Kobiet: "Kuźnia Tomasza"


Warsztaty literackie z Urszulą Gajdowską i Martą Nowik

W siedzibie Stowarzyszenia KLANZA odbędą się warsztaty literackie z Urszulą Gajdowską i Martą Nowik. Uczestniczki spotkania będą rozwijać swoje umiejętności pisarskie, kreatywność oraz wyobraźnię pod okiem podlaskich pisarek: Marty Nowik i Urszuli Gajdowskiej. Obie autorki mają na koncie kilka poczytnych powieści i z chęcią podzielą się swoją wiedzą na temat pisania i procesu wydawniczego. Nie zabranie również zapowiedzi tegorocznych premier.

Więcej informacji: Warsztaty literackie z Urszulą Gajdowską i Martą Nowik


Warsztaty z okazji Dnia Kobiet "Być Kobietą"

W Centrum Medycznym Symetria Białystok odbędą się warsztaty "Być Kobietą". To okazja, aby pod okiem specjalistów odkryć tajniki prawidłowej pielęgnacji skóry, poznać nowoczesne zabiegi odmładzające oraz dowiedzieć się więcej na temat fizjoterapii uroginekologicznej. Na koniec warsztatów przewidziano losowanie z wyjątkowymi nagrodami. Warsztaty będą prowadzić: Dorota Lange, mgr Katarzyna Kołodko, mgr Emilia Czuprynko i mgr Magdalena Kędyś.

Więcej informacji: Warsztaty z okazji Dnia Kobiet "Być Kobietą"


Scena Kobiet z Podlaskim Instytutem Kultury

W Kinie Ton odbędzie się Scena Kobiet z Podlaskim Instytutem Kultury. W programie zaplanowano spektakl przygotowany przez Podlaskie Ognisko Baletowe oraz koncert Grupy Wokalnej Triada. Podlaskie Ognisko Baletowe to grupa blisko sześćdziesięciu baletnic, które rozwijają swoje umiejętności taneczne pod kierunkiem uznanej i cenionej instruktorki, Oksany Prus. Grupa Wokalna Triada powstała z pasji i miłości do muzyki, zrzeszając entuzjastki śpiewania.

Więcej informacji: Scena Kobiet z Podlaskim Instytutem Kultury


Dzień Kobiet na Giełdzie

Na Giełdzie przy ul. Andersa z okazji Dnia Kobiet konsultantki z firmy kosmetycznej wykonają relaksacyjne zabiegi na dłonie, wystawcy zaprezentują własnoręcznie wykonaną biżuterię z kamieni naturalnych oraz odbędą się bezpłatne badania m.in. poziomu glukozy oraz komputerowe badanie wzroku.

Więcej informacji: Dzień Kobiet na Giełdzie


Muzyczny Dzień Kobiet w centrum miasta

W Domu Kultury "Śródmieście" w Białymstoku odbędzie się koncert, na którym wystąpi Katarzyna Olechno. Wokalistka zaprezentuje publiczności interpretacje polskich hitów, a w muzycznej podróży towarzyszyć jej będzie gitarzysta Izydor Łobacz. W repertuarze: znane utwory, takich artystek jak: Maryla Rodowicz, Kalina Jędrusik czy Grażyna Łobaszewska, a także współczesne hity radiowe Sanah czy Ewy Farnej.

Więcej informacji: Muzyczny Dzień Kobiet w centrum miasta


Dzień Kobiet z Mechaniakiem

Na terenie Zespółu Szkół Mechanicznych odbędzie się bezpłatne sprawdzenie stanu technicznego pojazdów oraz skorzystanie z usług myjni samochodowej.

Więcej informacji: Dzień Kobiet z Mechaniakiem


SOBOTA, 9 marca

Dzień Kobiet na Torze Białystok

Na Torze Białystok, z okazji Dnia Kobiet, Panie będą miały tego pierwszeństwo w przejazdach, a za udział w swobodnych jazdach samochodowych zapłacą jedynie 1 zł. Ten dzień będzie możliwością doskonalenia umiejętności wchodzenia w zakręty, opanowywania nadsterowności i podsterowności pojazdu oraz doskonalenia wszelkich manewrów kierownicą.

Więcej informacji: Dzień Kobiet na Torze Białystok


Kobiecy weekend w Muzeum Pamięci Sybiru

Muzeum Pamięci Sybiru organizuje Kobiecy weekend. W sobotę (9 marca) odbędzie się oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej "Tylko ból jest mój", natomiast w niedzielę (10 marca) muzealny przewodnik oprowadzi po wystawie stałej "Kobiety na Sybirze".

Więcej informacji: Kobiecy weekend w Muzeum Pamięci Sybiru

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

840 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39