Białostockie pływalnie wracają do wytężonej pracy

2023.08.31 14:52
Od 1 września pływalnie Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wracają do pracy w trybie roku szkolnego. To oznacza, że będzie można uczestniczyć w zajęciach aerobiku, tych o charakterze rehabilitacyjnym czy nauk pływania.
Białostockie pływalnie wracają do wytężonej pracy
Fot: BOSiR

Baseny będą funkcjonować na pełnych obrotach

Zlokalizowana przy ul. Stromej 1a Pływalnia Rodzinna, która dysponuje atrakcjami dla osób w każdym wieku, otwarta była przez całe wakacje. Po niezbędnych remontach i działaniach konserwacyjnych gotowe do pracy na całego są już jednak także pozostałe pływalnie BOSiR-u. Od piątku (1.09) na chętne osoby będą czekały również Pływalnia Sportowa oraz Pływalnia Kameralna.

Koniec wakacji to dla miejskich obiektów pływackich intensywny czas zapisów na grupowe zajęcia w wodzie. Do 31 sierpnia przyjmowane są opłaty klientów, którzy zapisali się na kursy nauk i doskonalenia pływania.

Pływalnia Kameralna przy ul. Mazowieckiej 39c utworzyła dwie nowe grupy: dla dzieci w wieku 9-14 lat doskonalących pływanie w weekendy w godz. 13.15-14.00 oraz dla początkujących dorosłych w weekendy w godz. 14.00-14.45. Zapisy do tych grup przyjmowane są pod nr tel. 85 742 17 07 oraz w kasie przy ul. Mazowieckiej 39c. Z kolei Pływalnia Sportowa ma wolne miejsca na brodziku w grupach dla dzieci w wieku 6-10 lat na poziomie początkującym (weekendy). Zapisy prowadzone są pod nr tel. 85 652 69 87, 85 665 28 72 oraz w kasie przy ul. Włókienniczej 4.

Jeżeli chodzi o Pływalnię Kameralną, to tam od września rozpoczynają się też zajęcia o charakterze rehabilitacyjnym oraz korygujące wady postawy. Można jeszcze dopisać się do grup, które zajęcia mają w poniedziałki w godzinach porannych i popołudniowych oraz w środy w godzinach porannych. Rezerwacja miejsc dokonywana jest osobiście w kasie Pływalni Kameralnej przy ul. Mazowieckiej 39c lub telefonicznie pod nr tel. 85 742 17 07.

Wakacje to był czas remontów

Z zajęć w wodzie dużą popularnością cieszy się też nieustannie aqua aerobik. Na Pływalni Kameralnej, która jest idealnym miejscem dla tego typu aktywności, od września aqua aerobik planowany jest praktycznie codziennie (oprócz sobót) o różnych porach. Z kolei Pływalnia Sportowa na identyczne zajęcia od września 2023 r. zaprasza we wtorki i czwartki w godzinach popołudniowych, a Pływalnia Rodzinna w środy i niedziele także w godzinach popołudniowych. Na dwóch ostatnich wymienionych obiektach nie trzeba się zapisywać ani rezerwować miejsc. Wystarczy odpowiednio wcześniej przed ćwiczeniami przyjść na pływalnię.

Warto zaznaczyć, że obiekty basenowe BOSiR-u w swojej ofercie mają też wiele innych usług. Codziennie, przez siedem dni w tygodniu (z wyjątkiem niektórych świąt), możliwe jest pływanie rekreacyjne, korzystanie ze Strefy Relaksu na Pływalni Sportowej, strefy SPA na Pływalni Rodzinnej oraz sauny, jacuzzi, masażerów i kabiny wrażeń na Pływalni Kameralnej. Zajętość torów basenowych i liczbę osób w poszczególnych strefach na bieżąco można sprawdzać na stronie internetowej Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Należy ponadto wspomnieć, że w czasie wakacji nieczynne obiekty przeszły niezbędne remonty i prace konserwacyjne. Na każdej pływalni przeprowadzono przeglądy serwisowe oraz konserwacje stacji uzdatniania wody i central wentylacyjnych. Na Pływalni Sportowej dodatkowo odnowiono m.in. zjeżdżalnię. Od wewnątrz została uszczelniona i wypolerowana, a najmniejsze nierówności wyrównano. Z zewnątrz, do niedawna żółta, nabrała nowej, pomarańczowej barwy. Częściowo została odmalowana też hala basenowa.

Na Pływalni Kameralnej odświeżono natomiast pomieszczenia maszynowni i kasy. Czyszczona była instalacja prysznicowa oraz wykonano prace porządkowe wokół i na terenie posesji. Pływalnia Rodzinna swoje prace przeprowadziła w czerwcu 2023 r. Zajęto się tam konserwacją zjeżdżalni i poprawą ciągów komunikacyjnych.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1952 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39