Białostockie pomniki i tablice. Można je poznać na bezpłatnych wycieczkach

2016.07.16 13:55
To już trzecia odsłona tegorocznej akcji "Lato z zabytkami. Odkryj Białystok". Podczas niedzielnych (17.07) wycieczek uczestnicy poznają białostockie pomniki i tablice.
Białostockie pomniki i tablice. Można je poznać na bezpłatnych wycieczkach
Fot: Anna Dycha
Zbiórka uczestników wycieczki organizowana jest pod pomnikiem Żołnierzy Armii Krajowej

W czasie akcji licencjonowani przewodnicy turystyczni będą nieodpłatnie oprowadzać chętnych po trasach tematycznych. W najbliższą niedzielę spacery poświęcone będą białostockim pomnikom i tablicom. Przewodnicy będą czekać przy pomniku Żołnierzy Armii Krajowej przy ul. Kilińskiego. Wycieczki zaplanowano o godz.: 10.00, 11.00, 12.00, 13.00. Udział w wydarzeniu to świetna okazja dla wszystkich, którzy chcą poznać ciekawe zakątki Białegostoku oraz ich historię.

Każde spotkanie poświęcone będzie innemu tematowi. Na chętnych czekają jeszcze takie szlaki jak: Ulica Staroszosejna, Nieistniejące nekropolie, Małe Getto, Wzgórza katedralne i Ogrody Branickich.

Akcja "Lato z zabytkami. Odkryj Białystok" to propozycja dla turystów, ale też dla wszystkich białostoczan, którzy chcą poznać historię naszego miasta. Tegoroczny projekt jest kolejną odsłoną akcji organizowanej przez Regionalny Oddział PTTK w Białymstoku oraz Klub Przewodników Turystycznych przy RO PTTK we współpracy z Biurem Promocji i Turystyki Urzędu Miejskiego w Białymstoku. Udział w zwiedzaniu jest bezpłatny.

Szczegóły: Lato z zabytkami

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1139 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39