Białostockie roboty najlepsze w kraju. Kolejne sukcesy studentów PB

2014.04.28 00:00
Aż trzy drużyny z Politechniki Białostockiej zajęły czołowe miejsca w ogólnopolskich zawodach Krakrobot, które odbyły się w niedzielę (27.04) w Krakowie.
Białostockie roboty najlepsze w kraju. Kolejne sukcesy studentów PB
Fot: krakrobot.pl

Pierwsze miejsce zdobyła drużyna Jacek Placek 2.0, która składa się ze studentów działających w Kole Naukowym Robotyków Wydziału Mechanicznego, a dokładniej: Łukasza Marchewki i Piotra Czaplickiego. Także na podium, ale już zajmując trzecie miejsce, stanęła drużyna Całkolwiek w składzie Karol Kamil Kowalski, Dariusz Antoniuk i Konrad Kotelczuk z koła naukowego Mobilne Systemy Inteligentne Wydziału Informatyki. Czwarte miejsce przypadło natomiast drużynie Dżej Dżeje, którą tworzyli: Michał Ostaszewski, Jakub Kuryło, Artur Milewski również z Koła Naukowego Robotyków.

W finale konkursu rywalizowały także inne białostockie drużyny, a mianowicie Mortal Popek oraz Thunderstorm.

Krakrobot to zawody robotyki, w których biorą udział studenci z całej Polski. W pierwszej części zawodów, eliminacyjnej, zawodnicy piszą algorytm sztucznej inteligencji i wysyłają go do organizatorów. Natomiast finały polegają na zbudowaniu i zaprogramowaniu robota, który rozwiąże przygotowane zadanie. Pula nagród tegorocznej edycji Krakrobot obejmowała bogate zestawy robotyczne LEGO Mindstorms EV3.

Małgorzata Cichocka
malgorzata.c@bialystokonline.pl

1613 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39