Białostockie siłownie i kluby fitness znów upadają. Powodem czerwona strefa

2020.10.22 16:21
Branża fitness i siłownie ponownie podupadają. Białostockie baseny czy siłownie muszą pozostać zamknięte w związku ze znajdowaniem się Białegostoku w czerwonej strefie. Czy podniosą się po kolejnym lockdownie?
Białostockie siłownie i kluby fitness znów upadają. Powodem czerwona strefa
Fot: Pixabay

Brak informacji od rządu

Prezydent miasta Tadeusz Truskolaski podkreśla, że o decyzjach wpływających na życie mieszkańców dowiaduje się najczęściej z konferencji i przekazów medialnych. W związku ze znajdowaniem się Białegostoku w czerwonej strefie, kluby fitness, baseny czy gabinety masażu musiały zostać zamknięte.

- W piątek informowaliśmy o zamknięciu basenów, a już w poniedziałek, że jednak będą otwarte dla zajęć grupowych. Stąd bierze się chaos informacyjny – stwierdził Tadeusz Truskolaski.

Właściciele firm uważają, że przy marcowym lockdownie wszystkie przekazy były jasne i czytelne. Teraz przy wprowadzaniu nowych obostrzeń nie są o nich informowani z wyprzedzeniem.

- Taka sytuacja nie może mieć miejsca: w czwartek się dowiadujemy, że w sobotę nie pracujemy. Wcześniej mówiono nam, że nie będzie już żadnych lockdownów, żadnych ograniczeń, a tu nagle każą nam zamykać obiekty – mówił Marian Danilczuk, właściciel klubów fitness i siłowni w Białymstoku.

Kolejny upadek

Sytuacja staje się coraz bardziej poważna, a epidemia wzmaga na sile. Zamknięte siłownie czy kluby fitness coraz bardziej podupadają – klienci wypowiadają umowy czy zawieszają karnety.

- Tak nie może wyglądać sytuacja na linii przedsiębiorca-rząd. Musimy mieć jasne przepisy i deklaracje pomocy. A na dzień dzisiejszy nie słyszymy od rządu o jakiejkolwiek pomocy. Po pierwszym lockdownie wszyscy jesteśmy pozadłużani i zabrano nam najlepsze miesiące pracy - dodał Marian Danilczuk. 

Tadeusz Truskolaski oczekuje na logiczne rozwiązania od rządu oraz dialog.

- Rząd działa na zasadzie "jakoś to będzie". A my chcemy wspólnie walczyć z pandemią, chcemy być traktowani po partnersku, a nie zaskakiwani. Apelujemy do rządzących o dialog i konsultacje, które będą hamowały rozwój pandemii, ale także które pozowali przeżyć naszym przedsiębiorcom i mieszkańcom – mówił prezydent.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1154 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39