Białostockie szkoły walczą o 4000 zł w konkursie "Projekt z klasą"

2012.04.11 00:00
Dwie klasy z V Liceum Ogólnokształcącego i jedna z Publicznego Gimnazjum nr 9 w Białymstoku biorą udział w konkursie "Projekt z klasą" Wydawnictwa Nowa Era. Polega go na wykonaniu przez uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych projektu, który spełni ich edukacyjne marzenia.
Białostockie szkoły walczą o 4000 zł w konkursie "Projekt z klasą"
Fot: sxc.hu

Do ogólnopolskiego konkursu zgłosiło się 224 projekty z różnymi pomysłami, marzeniami edukacyjnymi uczniów. Obecnie trwa głosowanie internautów, które ma duży wpływ na wybór zwycięzcy. Jest o co walczyć. Wydawnictwo Nowa Era - organizator konkursu przygotował nagrody w postaci 20 grantów po 2000 zł. Jeśli pomysł zdobędzie uznanie zarówno internautów, jak i jury, autorzy projektu mogą wygrać nawet 4000 zł.

W konkursie biorą udział dwie klasy z V LO w Białymstoku. Klasa o profilu architektonicznym chce stworzyć pracownię dostosowaną do nauczania rysunku i malarstw, by zwiększyć swoje szansę w dostaniu się na wyższe studia graficzne i architektoniczne.

Natomiast "Chemia do życia" to nazwa projektu skierowanego do uczniów pierwszej klasy humanistyczno-archeologicznej. Polega on na przeprowadzeniu cyklu warsztatów i festiwalu. Białostockie gimnazja reprezentuje PG nr 9. Celem projektu "Białystok - moje miasto" jest spojrzenie na najbliższe otoczenia oczami nastolatka.

Głosowanie internautów trwa do 15 kwietnia, zwycięskie projekty zostaną ogłoszone 30 kwietnia.

Na białostockie projekty można głosować przez stronę: Projekt z klasą

MAG

909 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39