Białostockie technikum nagrodzone "Oskarem zawodowym"

2013.12.11 00:00
Technikum Mechaniczne w Zespole Szkół Mechanicznych w Białymstoku zostało laureatem ogólnopolskiego konkursu "Szkoła dla rynku pracy". Placówkę doceniono za wysoką jakość i efektywność współpracy z pracodawcami.
Białostockie technikum nagrodzone "Oskarem zawodowym"
Fot: Urząd Miejski w Białymstoku

Konkurs "Szkoła dla rynku pracy" jest skierowany do placówek prowadzących kształcenie zawodowe. Jego celem jest promocja szkół i pracodawców osiągających wysoką jakość oraz efektywność współpracy w kształceniu zawodowym. Technikum Mechaniczne w Białymstoku i firma JR-TECH Jan Rydzewski w Wasilkowie zajęli pierwsze miejsce w kategorii "Mechaniczny".

Zespół Szkół Mechanicznych Centrum Kształcenia Praktycznego Nr 2 im. Św. Józefa w Białymstoku kształci przyszłych techników, mechaników, elektromechaników i blacharzy samochodowych. Placówka od 1990 r. współpracuje z firmą JR-TECH Rydzewski, dzięki czemu przyszli pracownicy branży mechanicznej mogą zapoznać się z pracą w warsztacie samochodowym w praktyce. Przedsiębiorstwo systematycznie przekazuje szkole materiały niezbędne do prowadzenia zajęć praktycznych. Udostępnia również placówce nowoczesne narzędzia i technologie stosowane w branży motoryzacyjnej i organizuje szkolenia dla nauczycieli. Uczniowie odbywają również zajęcia praktyczne w ośrodku szkoleniowym firmy.

Wręczenie statuetek Oskarów Zawodowych odbyło się 6 grudnia w Warszawie. Wyróżnienia laureatom wręczył Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, Tadeusz Sławecki. Ogólnopolski Konkurs „Szkoła dla rynku pracy” odbył się po raz drugi.

Małgorzata Cichocka
malgorzata.c@bialystokonline.pl

718 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39